Pierwsza dama zaprasza do udziału w konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-03-2021,18:50 Aktualizacja: 15-03-2021,18:54
A A A

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę małżonki prezydenta organizuje Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

"Nadrzędnym celem rywalizacji jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności KGW w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym" - czytamy w komunikacie.

dzień sołtysa, andrzej duda, rozwój obszarów wiejskich, lokalne wspólnoty

Prezydent dziękuję sołtysom za pracę na rzecz lokalnych wspólnot

Dziękuję za pracę na rzecz lokalnych wspólnot, to w dużej mierze dzięki sołtysom na wsi wciąż są silne więzi międzyludzkie, żywa jest wzajemna życzliwość i chęć współdziałania - napisał Andrzej Duda w życzeniach z okazji Dnia Sołtysa....

Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności gospodyń w zakresie:

  • działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  • kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
  • przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Uczestnikami konkursu mogą zostać Koła Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212, z późn. zm.) oraz zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich (KRKGW), prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konkurs składa się z dwóch etapów: wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

W ramach rywalizacji wyłonione zostaną najlepsze w Polsce KGW, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w konkursie znajdują się w regulaminie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement