Perfidnie oszukał wielu rolników? Akt oskarżenia trafił do sądu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-06-2019,13:40 Aktualizacja: 16-06-2019,15:17
A A A

Oszustwa na łączną kwotę ponad 2 milionów złotych zarzuciła Prokuratura Okręgowa w Zamościu w akcie oskarżenia prezesowi i właścicielowi Zakładów Zbożowo-Młynarskich w Werbkowicach (woj. lubelskie).

To finał dochodzenia w sprawie oszustw, do których miało dochodzić na terenie powiatów zamojskiego i hrubieszowskiego, na szkodę tamtejszych rolników. Zaczęło się od tego, że na policję zaczęli zgłaszać się poszkodowani gospodarze.

Według śledczych w sumie podejrzany Wojciech G. miał się dopuścić 85 takich oszustw.

transakcje internetowe, oszuści, jednorożec, przasnysz, powiat jędrzejowski

Oszuści polują na rolników. Nabici w ciągnik i kukurydzę

Zapłata za ziarno kukurydzy do siewu i zaliczka na traktor przepadły rolnikom prawdopodobnie w wyniku działania oszustów. Policjanci zwracają uwagę na ograniczone zaufanie w takich transakcjach oraz ich przejrzystość. Do Komendy Powiatowej...

- Przestępczy proceder polegał na tym, że podejrzany zawierał z rolnikami umowy kupna-sprzedaży różnego rodzaju zbóż, po czym po ich zakupie, nie regulował za nie należności. W ten sposób doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem łącznie 59 osób, na łączną kwotę ponad 2 milionów złotych - poinformował Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Jak dodał, w trakcie postępowania zastosowano zabezpieczenie majątkowe na mieniu ruchomym i nieruchomościach podejrzanego na łączną kwotę ponad 3 milionów złotych.

Akt oskarżenia prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie 4 czerwca. Za zarzucane czyny Wojciechowi G. grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj