Październikowa stopa bezrobocia spadła do 9,6 proc.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (bea) | redakcja@agropolska.pl
06-11-2015,11:30 Aktualizacja: 06-11-2015,11:36
A A A

W październiku stopa bezrobocia spadła do 9,6 proc. przy 9,7 proc. we wrześniu - poinformował w piątek minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podczas briefingu w Warszawie minister przedstawił dziennikarzom szacowaną przez resort pracy sytuację na rynku pracy w październiku. "To kolejny miesiąc, w którym stopa bezrobocia utrzymuje się na jednocyfrowym poziomie" - powiedział.

Zaznaczył, że te dane pozwalają mówić o tym, że na koniec roku stopa bezrobocia będzie jednocyfrowa. Według niego tendencja spadkowa będzie się utrzymywała w kolejnym roku.

Z wyliczeń MPiPS wynika, że w urzędach pracy na koniec października zarejestrowanych było 1 mln 518,3 tys. osób, co oznacza spadek w ciągu miesiąca o 21,1 tys. Sytuacja najbardziej poprawiła się w województwie wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim.

Z przedstawionych przez ministra danych wynika ponadto, że w październiku pracodawcy zgłosili do urzędów pracy ponad 112 tys. ofert zatrudnienia i aktywizacji zawodowej. Najwięcej pracowników poszukują firmy w województwach zachodniopomorskim i wielkopolskim.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu