Panie Jurgiel, to nie czas na urlop. PSL czeka na informacje

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
18-08-2016,12:05 Aktualizacja: 18-08-2016,12:54
A A A

PSL zapowiada złożenie na pierwszym po wakacjach posiedzeniu Sejmu wniosku o informację rządu na temat "fatalnej" sytuacji w rolnictwie, która zdaniem ludowców wynika z niskich cen zbóż, mleka oraz kłopotów ze sprzedażą owoców.

- Na pierwszym posiedzeniu Sejmu (5-6 września - PAP) będziemy wnioskować o informację rządu na temat fatalnej sytuacji w polskim rolnictwie - zapowiedział szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz na konferencji w Sejmie.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, arimr, daniel obajtek, ustawa o arimr

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ARiMR

ARiMR będzie mógł umorzyć bez zgody ministra finansów wierzytelność do 40 tys. zł, a nie 15 tys. zł jak obecnie - zakłada jedna ze zmian przyjętego na posiedzeniu rządu projektu nowelizacji ustawy o ARiMR. Kwota ta została ustalona w...

Podkreślił, że sytuacja w rolnictwie jest bardzo trudna przez drastycznie niskie ceny zbóż i kłopoty ze sprzedażą owoców miękkich. - Co rząd zrobił, żeby spełnić swoje obietnice wyborcze, czyli wprowadzić ceny minimalne, podwoić dopłaty?" - pytał polityk. Dodał, że nie widzi w tym zakresie aktywności ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

Wtórował mu poseł Krzysztof Paszyk, który zaznaczył, że Jurgiel jako poseł opozycji w poprzedniej kadencji Sejmu krytykował ówczesnego ministra rolnictwa rządu PO-PSL za opieszałość.

Według polityka PSL w tym czasie tona żyta w skupie kosztowała 512 zł za tonę, a obecnie zaledwie 400 zł. Z kolei litr mleka kosztował 1,70 zł za litr, a teraz w niektórych miejscach to 40 groszy.

- Gdzie wobec tak trudnej sytuacji dotykającej polskich rolników jest minister rolnictwa? - mówił Paszyk. Zaznaczył, że takie pytanie pada coraz częściej z ust rolników podczas dożynek. - To nie jest czas na urlop - skwitował.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu