Paliwa tanieją. Mniej płacimy za benzynę i olej napędowy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: e-petrol.pl, (zac) | redakcja@agropolska.pl
25-11-2015,14:55 Aktualizacja: 25-11-2015,14:59
A A A

Z porównania cen na stacjach przeprowadzonego przez portal e-petrol.pl wynika, że wszystkie paliwa, oprócz autogazu odnotowały spadek średniej ceny detalicznej na rynku krajowym.

Średnia cena benzyny bezołowiowej 95 jest niższa o 5 groszy niż przed tygodniem. Za litr tego paliwa trzeba zapłacić przeciętnie 4,37 zł, przy czym tydzień temu kosztował on 4,42 zł.

Najniższa cena popularnej "95" została odnotowana na jednej ze stacji przymarketowych zlokalizowanej w Wielkopolsce. Cena tego paliwa wyniosła tam 3,99 zł/l.

paliwo_rolicze_oszusci

Rolnicy, uważajcie na lewe paliwo!

Ministerstwo Finansów ostrzega: na terytorium Polski zaobserwowano nasilenie zjawiska oszustw w obrocie paliwami. Nabywcami paliwa od oszustów mogą być – zdaniem resortu – w coraz większym stopniu rolnicy, zazwyczaj...
O 5 groszy na litrze potaniała również benzyna 98-oktanowa. Obecnie kosztuje ona średnio 4,71 zł/l, tydzień temu trzeba było za nią zapłacić przeciętnie 4,76 zł/l. Najniższa, odnotowana cena "98" wynosi 4,39 zł/l. Również jak w przypadku "95" taka cena została zlokalizowana na stacji przymarketowej w województwie wielkopolskim.

Pięciogroszowy spadek średniej ceny dotknął również oleju napędowego. Przed tygodniem za litr diesla trzeba było zapłacić przeciętnie 4,34 zł, obecnie już tylko 4,29 zł. Najniższa odnotowana cena diesla w Polsce wynosi 3,99 zł.

Jedyne paliwo, które w tym tygodniu dotknięte zostało podwyżką średniej ceny w detalu jest LPG. Średnio litr autogazu kosztuje obecnie 2,12 zł.

Przed tygodniem jego cena znajdowała się na poziomie o 3 grosze niższym, czyli 2,09 zł/l. Warto zauważyć, że znaczący wzrost przeciętnej ceny LPG, który obecnie stanowi ok. 48,51 proc. ceny benzyny 95 oznacza spadek konkurencyjności autogazu w stosunku do benzyny 95-oktanowej.

Filtr paliwa

ON - włącz swoją paliwową czujność

Wielu osobom wydaje się, że jeżeli paliwo jest czyste i klarowne, to jest ono dobre, a gdy ma w sobie widoczne zanieczyszczenia, to jest gorszej jakości. Niestety, czasami i w tym pierwszym przypadku można trafić na produkt drugiego sortu. W dobie...
W tym tygodniu najtańszym miastem pod względem średniej ceny benzyny 95 są Kielce i Kraków, w których paliwo to znajduje się na poziomie 4,23 zł/l.

Kraków jest również najtańszy dla kierowców tankujących benzynę 98 lub diesla. Przeciętne ceny tych paliw wynoszą kolejno, 4,54 zł/l i 4,18 zł/l. Najniższa, średnia cena autogazu odnotowana została w Rzeszowie. Litr LPG kosztuje tam przeciętnie 2,05 zł.

Najwyższa średnia cena "95" oraz diesla przypada na Opole. Średnie ceny tych paliw znajdują się tam na poziomie 4,48 zł/l i 4,36 zł/l.

W Szczecinie najdroższa okazała się benzyna 98, kosztuje tam przeciętnie 4,76 zł/l. Aż 2,17 zł/l wynosi najwyższa, odnotowana średnia cena LPG i pochodzi z Bydgoszczy i Gdańska.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj