Padłe świnie, bydło i owce w gospodarstwach. Rolnicy zatrzymani

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
13-06-2019,9:15 Aktualizacja: 13-06-2019,9:38
A A A

Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem będą odpowiadali właściciele gospodarstw w Boronowie (pow. lubliniecki, woj. śląskie) oraz w Olszówce (pow. limanowski, woj. małopolskie). Na ich posesjach znaleziono padłe, zagłodzone zwierzęta.

Policjanci z komendy powiatowej w Lublińcu otrzymali zgłoszenie o fetorze pochodzącym z jednego z gospodarstw w Boronowie. Na miejsce skierowano dzielnicowego.

znęcanie się nad zwierzętami, topola mała, Maciej Meler, Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim

Rok więzienia za znęcanie się nad bydłem. Rolnik usłyszał wyrok

Sąd w Ostrowie Wielkopolskim skazał 66-latka na rok bezwzględnego więzienia za znęcanie się nad bykami i jałówką. Martwe zwierzęta znaleziono w kwietniu 2018 roku w gospodarstwie oskarżonego. Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury...

"Na widok mundurowego właściciel nieruchomości uciekł. Po sprawdzeniu gospodarstwa ujawniono łącznie 13 padłych zwierząt - byków i świń, z czego część znajdowała się w stanie rozkładu. Na miejsce wezwane zostały służby weterynaryjne, a policjanci przeprowadzili czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczono niezbędne dla postępowania dowody" - relacjonuje lubliniecka KPP.

67-letni gospodarz był poszukiwany przez kilka dni. Okazało się, że ukrywał się w tej samej wsi. "Został zatrzymany i usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności" - informuje komenda w Lublińcu.

Taki zarzut już usłyszał 46-letni mężczyzna z miejscowości Olszówka, ale sąd nie przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. W gospodarstwie znaleziono martwe zwierzęta, o czym został przez powiatowego lekarza weterynarii w Limanowej powiadomiony dyżurny Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej.

"Na miejsce natychmiast skierowano patrol. W trakcie czynności ujawniono 6 martwych krów, 3 martwe owce i jedno martwe jagnię. Lekarz weterynarii stwierdził, iż przyczyną śmierci zwierząt było ich zagłodzenie" - opisuje sprawę KPP w Limanowej.
 

Poleć
Udostępnij