Oszuści znowu podszywają się pod KRUS

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
02-12-2019,9:25 Aktualizacja: 02-12-2019,9:23
A A A

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wydała komunikat ostrzegawczy przed oszustami podszywającymi się pod jej przedstawicieli oraz sfałszowanymi formularzami.

W ostatnich latach były już przez Kasę wydawane podobne ostrzeżenia, co oznacza, że oszuści nie próżnują. Znane są np. przypadki, gdy pojawiali się w gospodarstwach i proponowali rolnikom umorzenie nawet o 50 proc. zaległości wobec KRUS, jeżeli od razu zapłacą druga połowę.

świadczenia emerytalno-rentowe, krus, stawki przychodu

Ile można dorobić od 1 grudnia? Jest komunikat KRUS

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych. Od wspomnianego dnia owe stawki przychodu powodujące...

Innym gospodarzom fałszywi urzędnicy grozili karami za np. rzekome niespełnianie warunków bezpieczeństwa w zagrodzie, proponując "dobrowolne opłaty" w zamian za odstąpienie od oficjalnych postępowań. Gdy ktoś dał się na nabrać naciągacze znikali z pieniędzmi jak kamfora.

"Wobec stwierdzonych przypadków podszywania się pod pracowników KRUS oraz korzystania z podrobionych lub przerobionych formularzy urzędowych, mogących powodować negatywne konsekwencje finansowe dla rolników, w przypadku zaistnienia po stronie rolników jakichkolwiek wątpliwości co do prawdziwości bądź poprawności danych widniejących w nadesłanych pismach, prosimy o kontakt z najbliższą Placówką Terenową KRUS w celu weryfikacji prawdziwości danych" - brzmi ostatnia odezwa KRUS do gospodarzy.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement