Oszuści podszywają się pod program "Mój Prąd". Fundusz ostrzega

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-08-2019,11:20 Aktualizacja: 29-08-2019,11:34
A A A

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) wydał ostrzeżenie przed próbami wyłudzania danych osobowych pod pozorem uczestnictwa w programie "Mój Prąd".

Jak wskazano w komunikacie, w internecie pojawiły się strony firm, które używają w sposób nieuprawniony logotypów m.in. NFOŚiGW, Ministerstwa Energii i Kancelarii Premiera RP.

program mój prąd, fotowoltaika, inwestycje w OZE, nfośigw, Jan Sakławski

Gospodarstwa dostaną na fotowoltaikę. Niebawem rusza program "Mój Prąd"

Do 50 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej, ale nie więcej niż 5 tys. zł - o dotację w takiej wysokości będą mogły ubiegać się gospodarstwa domowe w rządowym programie "Mój Prąd". - Program z pewnością korzystnie wpłynie na...

"Podszywając się pod te instytucje publiczne, twórcy wspomnianych witryn zbierają dane osobowe za pośrednictwem internetowych kwestionariuszy. Magnesem są zachęty do uczestnictwa w programie, formułowane bez jakiegokolwiek upoważnienia" - wskazuje Fundusz.

Jednocześnie informuje, że nabór wniosków w ramach programu "Mój Prąd" planowany jest na początek września 2019 r. I nikt poza tą instytucją nie jest uprawniony do zbierania danych osobowych w ramach przedsięwzięcia.

"Prosimy o wzmożoną czujność i nieudostępnianie swoich danych osobowych innym niż NFOŚiGW firmom i instytucjom powołującym się na realizację programu" - apelują urzędnicy.

"Mój prąd" to program, w ramach którego każdy inwestujący w instalację fotowoltaiczną może otrzymać do 5 tys. zł dotacji (maksimum 50 proc. wartości inwestycji).

Warunkiem uprawniającym do wypłaty środków jest umowa z operatorem energetycznym, która potwierdzi instalację specjalnego licznika do obsługi instalacji fotowoltaicznej.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu