Oszuści podszywają się pod KRUS. Na co trzeba uważać?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
28-01-2021,11:15 Aktualizacja: 28-01-2021,11:18
A A A

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku ostrzega przed przypadkami - zgłoszonymi przez rolników - oszustw podszywania się pod pracowników,.

Kasa apeluje, by zachować szczególną ostrożność przy udostępnianiu danych osobowych. Gdy wpadną w niepowołane ręce kłopoty mogą być olbrzymie.

zaliczki na podatek dochodowy,  składki na ubezpieczenie zdrowotne, krus

KRUS pobierze zaliczki. Na jakich zasadach?

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - w związku z rozpoczęciem nowego roku podatkowego - poinformowała, że w 2021 r. zaliczki na podatek dochodowy i składki na ubezpieczenie zdrowotne będzie pobierała na takich samych zasadach. Co miesiąc...

Najczęściej oszuści starają się w oparciu o takie dane zaciągnąć kredyty. Nic nieświadoma ofiara może się o tym dowiedzieć dopiero np. gdy przyjdzie ponaglenie do zapłaty rat lub nawet gdy czynności podejmuje w tej sprawie komornik.

"Jednocześnie informujemy, iż jednostki Kasy co kwartał powiadamiają płatników o wysokości składki w danym kwartale, wysyłając wypełniony formularz druku „dowód wpłaty” i informację w formie pisemnej o występującym na koncie płatnika zadłużeniu lub nadpłacie" - czytamy w ostrzeżeniu podlaskiego oddziału KRUS.

Jego przedstawiciele uczulają również, by wszelkie powiadomienia o rzekomo nieopłaconych składkach dokładnie zweryfikować.

Fałszywe wieści o takich brakach mogą służyć wyłudzaniu pieniędzy.

W razie wątpliwości należy skontaktować się z miejscową placówką terenową KRUS lub przez portal ekrus.gov.pl.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu