Oszukał rolników na 3,5 miliona złotych. Usłyszał 35 zarzutów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Gabriela Bogaczyk PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
02-02-2023,14:15 Aktualizacja: 02-02-2023,14:16
A A A

Zarzuty oszustwa na kwotę ok. 3,5 mln zł przedstawiła lubelska prokuratura 51-letniemu Piotrowi F. Śledztwo dotyczy niezapłacenia rolnikom pieniędzy za dostarczone do skupu owoce. W sprawie pokrzywdzonych jest 35 osób.

Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie poinformowała o zatrzymaniu Piotra F., prezesa firmy zajmującej się przetwórstwem owoców.

grupa sadownicza, Sandomierz, oszustwo na owocach, handel jabłkami

200 oszukanych rolników. Jest akt oskarżenia w sprawie owocowego przekrętu

Przed sądem będzie wkrótce odpowiadał 51-letni były prezes grupy sadowniczej z Sandomierza (woj. świętokrzyskie). W ocenie śledczych, jest odpowiedzialny za oszustwa finansowe dokonywane podczas obrotu owocami. Straty oszacowano na blisko 12...

- Mężczyzna usłyszał 35 zarzutów dotyczących oszustwa na łączną kwotę ok. 3,5 mln zł. Z naszych ustaleń wynika, że wprowadził rolników w błąd, co do swojej sytuacji finansowej i możliwości zapłaty za owoce. Inaczej mówiąc, nie zapłacił za dostarczone produkty rolne - wyjaśniła rzeczniczka.

Podczas przesłuchania w prokuraturze 51-latek nie przyznał się do zarzuconych czynów. Składał wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają na razie ich treści. - Skierowaliśmy do sądu wniosek o tymczasowy areszt wobec podejrzanego - dodała Kępka.

Za zarzucane Piotrowi F. czyny grozi do 8 lat więzienia. Sprawa dotyczy jednej z firm skupujących owoce i warzywa w Rykach (woj. lubelskie). Przedsiębiorstwo zarejestrowane jest w województwie łódzkim. Oprócz 35 pokrzywdzonych producentów owoców, zawiadomienie w sprawie złożył do prokuratury Henryk Kowalczyk, minister rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu