Ostrzeżenie przed przymrozkami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
19-04-2020,19:00 Aktualizacja: 19-04-2020,19:32
A A A

W nocy z niedzieli na poniedziałek na terenie województwa opolskiego mogą wystąpić przymrozki - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu.

Przy gruncie temperatura może spaść nawet do minus 3 stopni.

Jak informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, w nocy z niedzieli na poniedziałek, na terenie województwa opolskiego może dojść do przymrozków.

Prognozowana temperatura powietrza to minus 1 stopień, jednak przy gruncie może spaść do minus 3 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków oceniane jest na 80 procent.

siewka buraka, gleba

Przymrozki mogły uszkodzić buraki

Obecna fala przymrozków mogła lokalnie doprowadzić do uszkodzenia siewek buraka cukrowego. Na części plantacji rozpoczęły się bowiem wschody, a na części jeszcze trwają. Siewki buraka są najbardziej wrażliwe na przymrozki tuż po pojawieniu...

***

Nie tylko Opolszczyzna powinna przygotować się na noc z przymrozkami. Ujemne temperatury z niedzieli na poniedziałek oraz z poniedziałku na wtorek są prognozowane niemal w całym kraju.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w kilkunastu województwach - informuje serwis tvnmeteo.pl. W tych regionach należy spodziewać się najniższych temperatur:

  • zachodniopomorskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie, gdzie ostrzeżenia ważne będą do godz. 8 w poniedziałek;
  • lubuskie, wielkopolskie i łódzkie, gdzie ostrzeżenia ważne będą do godz. 8 we wtorek;
  • mazowieckie i lubelskie, gdzie ostrzeżenia ważne będą do godz. 7 we wtorek;
  • śląskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie, gdzie ostrzeżenia ważne będą do godz. 7.30 we wtorek.

Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do minus 4 stopni Celsjusza, a przy gruncie do minus 8 st. C.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj