"Okienko dla rolnika" już działa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
05-01-2022,9:55 Aktualizacja: 05-01-2022,10:05
A A A

Na portalu Gov.pl działa już podstrona poświęcona działaniom na rzecz rolników w ramach "Okienka dla rolnika". Na razie dostępne są e-usługi umożliwiające złożenie wniosku o oszacowanie szkód suszowych, przyznanie dopłat obszarowych i PROW oraz skorzystanie z IRZplus.

Jak zaznaczono w komunikacie ministerstwa rolnictwa, dedykowana rolnikom podstrona "Dla Rolnika" na portalu Gov.pl zawiera katalog usług i kart informacyjno-formularzowych obejmujących 12 kart usług i trzy e-usługi.

Henryk KOwalczyk, ceny żywności, walka z asf w Polsce, ubezpieczenia rolników

Kowalczyk o cenach żywności, ubezpieczeniach i o tym, co udało się zrobić

Droższe nawozy oznaczają wzrost kosztów produkcji w rolnictwie. Staramy się utrzymać ceny na poziomie "kontrolowanym" - mówił w wywiadzie dla PAP Henryk Kowalczyk, wicepremier, minister rolnictwa. - Panie ministrze, od kilku...

"Okienko dla rolnika" w początkowym okresie funkcjonowania oferuje trzy e-usługi: 1. złóż wniosek o oszacowanie spowodowanych przez suszę strat w uprawach rolnych, 2. złóż wniosek o przyznanie płatności obszarowych i PROW, 3. skorzystaj z portalu IRZplus (rejestracji zwierząt). Oznacza to, że te sprawy można załatwić przez internet.

Dodatkowo w zakładce "Dla Rolnika" udostępniono 12 innych usług w postaci kart informacyjno-formularzowych, które mówią o sposobie załatwienia sprawy, wymaganych dokumentach, a także zawierają odniesienia do formularzy, jeśli są wymagane.

Informacje dotyczą złożenia wniosku do KRUS: o emeryturę rolniczą, rentę rodzinną, zasiłek macierzyński, zasiłek pogrzebowy; zgłoszenia: pomocnika do ubezpieczenia w KRUS, do ubezpieczenia społecznego rolników, do ubezpieczenia zdrowotnego; złożenia wniosku o wydanie świadectwa fitosanitarnego; uzyskania wpisu do urzędowego rejestru podmiotów profesjonalnych; zgłoszenia ekologicznego materiału siewnego, nasion i wegetatywnego materiału nasadzeniowego do Wykazu ekologicznego materiału siewnego; uzyskania pozwolenia na zastosowanie konwencjonalnego materiału siewnego w rolnictwie ekologicznym; skorzystania z portalu ogłoszeń na platformie eRolnik.

"Udostępniona zakładka 'Dla Rolnika' jest pierwszym krokiem mającym na celu zebranie usług dedykowanych rolnikom w jednym miejscu. Strona będzie sukcesywnie uzupełniana o nowe e-usługi" - poinformowało MRiRW.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.