Ogłoszenia o sprzedaży maszyn rolniczych były fałszywe. 30-latek trafił za kraty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
04-12-2023,15:15 Aktualizacja: 04-12-2023,15:16
A A A

Tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 30-latka, który - według ustaleń policjantów - oszukiwał ludzi, oferując na portalach internetowych maszyny rolnicze na sprzedaż. Poszkodowanych ma być co najmniej pół setki osób.

Podejrzanego o oszustwa 30-latka zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Łomży (woj. podlaskie).

„Jego przestępczy proceder polegał na zamieszczaniu ogłoszeń o sprzedaży maszyn rolniczych, których w rzeczywistości nie posiadał. Warunkiem kupna maszyny była wpłata zaliczki na podane przez niego konto. Zaraz po tym jak zainteresowani ofertą przelali pieniądze, kontakt z ogłoszeniodawcą urywał się. Podejrzany, działając w ten sposób, oszukiwał osoby w całej Polsce” – podaje w komunikacie łomżyńska KMP.

kpp przasnysz, kupno, sprzedaż, ciągnik, oferta, traktor, zaliczka, oszustwo

Wpłacił 5 tys. zł zaliczki, ogłoszenie zniknęło. Kolejne oszustwo przy sprzedaży ciągnika

Do Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu (woj. mazowieckie) zgłosił się 28 listopada 35-letni mieszkaniec powiatu, informując, że został oszukany przy próbie zakupu wypatrzonego w internecie ciągnika rolniczego. "35-letni mieszkaniec...

Śledczy z tej jednostki zajęli się sprawą po tym, jak zgłosił się do nich mieszkaniec powiatu, który właśnie w ten sposób padł ofiara oszustwa.

„Funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępczym procederem może mieć 30-letni mieszkaniec Piły. Mężczyzna wpadł w ich ręce w swoim mieszkaniu. Mundurowi zabezpieczyli telefony komórkowe, karty SIM oraz 18 kart bankomatowych. Ustalili również, że podejrzany używał 14 rachunków bankowych. Okazuje się, że oszukanych mogło zostać dużo więcej osób w całym kraju. Na chwilę obecną łączna wartość strat to blisko 110 tysięcy złotych” – przekazuje KMP w Łomży.

Jak podkreślają stróże prawa, 30-latek był poszukiwany do wielu spraw. Usłyszał póki co 8 zarzutów dokonania oszustw. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. A grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Przy czym śledczy zastrzegają, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wykluczają rozszerzenia zarzutów.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu