Ogień w kurniku. Pożar pochłonął 18 tysięcy sztuk drobiu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
15-02-2024,12:10 Aktualizacja: 15-02-2024,17:00
A A A

Z płomieniami, które opanowały wnętrze jednego z kurników na fermie drobiu na Lubelszczyźnie, zmagało się kilkudziesięciu strażaków. Niestety, w tym pożarze zginęły tysiące sztuk utrzymywanego w obiekcie drobiu.

Zdarzenie to zaistniało wieczorem w miniony wtorek (13 lutego). Strażacy otrzymali wówczas informację, że płonie kurnik w miejscowości Rzeczyca (pow. bialski, woj. lubelskie). Do działań zadysponowano 7 zastępów strażaków, łącznie w akcji brało udział 30 ratowników.

- Działania polegały na wykonaniu dostępu do płonącego budynku, stopniowym oddymianiu go i wygaszaniu pożaru, który był w środku obiektu. Wskutek pożaru śmierć poniosło 18 tysięcy sztuk drobiu – powiedział stacji TVP3 Lublin st. asp. Marek Waszczuk, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej.

Ja dodał, na szczęście nie było osób poszkodowanych. Udało się też zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia, tym samym sąsiednie kurniki pozostały bezpieczne. Ale straty i tak są dotkliwe. Wstępnie oszacowano je na około 400 tys. zł.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu