Nowa wiceminister rolnictwa ma 29 lat

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
20-10-2020,22:10 Aktualizacja: 25-10-2020,15:25
A A A

Posłanka PiS Anna Gembicka, od wtorku pełni funkcję wiceministra rolnictwa, dotychczas była m.in. wiceministrem w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Urodziła się w 1991 roku we Włocławku. Ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim.

Była sekretarzem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, a wcześniej jego doradcą w Gabinecie Politycznym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Ministerstwie Rozwoju.

wspólna polityka rolna, pieniądze, WPR, Grzegorz Puda, Luksemburg

Puda na temat WPR: musi służyć całemu społeczeństwu

Grzegorz Puda, nowy minister rolnictwa, w poniedziałek w Luksemburgu uczestniczył w spotkaniu unijnych szefów resortów odpowiedzialnych za sprawy rolnictwa. Podczas pierwszego wystąpienia był wyraźnie stremowany. Na wstępnie...

Gembicka pełniła także funkcję pełnomocnika wojewody kujawsko-pomorskiego ds. zrównoważonego rozwoju. W tym czasie zajmowała się tematyką zrównoważonego rozwoju, wsparcia dla miast małych i średnich oraz obszarów wiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Kół Gospodyń Wiejskich, a także zagadnieniami związanymi ze wsparciem rozwoju III sektora i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Od 4 czerwca 2019 r. do 28 października 2019 r. pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

W wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskała mandat posła na Sejm RP IX kadencji.

Od 17 stycznia 2020 r. do 19 października 2020 r. pełniła funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. 20 października 2020 r. została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Gembicka będzie kierowała pracami Departamentu: Jakości Żywności i Bezpieczeństwa Produkcji Roślinnej; Klimatu i Środowiska; Przetwórstwa Rynków Rolnych; Oświaty i Polityki Społecznej Wsi oraz będzie sprawowała nadzór nad m.in. Centralnym Ośrodkiem Badania Odmian Roślin Uprawnych i Inspekcją Jakości Artykułów Rolno-Spożywczych, Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz nad częścią Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Obecnie w resorcie rolnictwa jest jeszcze dwóch wiceministrów: Szymon Giżyński i Ryszard Kamiński. Natomiast wiceminister Jan Białkowski kilka dni temu zrezygnował z funkcji.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj