Nie płacił za skupowane bydło. Rolnicy stracili setki tysięcy

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-01-2019,10:45 Aktualizacja: 18-01-2019,11:00
A A A

Za oszustwa i prowadzenie nielegalnej działalności gospodarczej będzie odpowiadał mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, zatrzymany przez policjantów z Kolna (woj. podlaskie). 23-latek skupował od rolników bydło, ale nie płacił.

Kolneńscy stróże prawa współpracowali przy tej sprawie z kolegami zajmującymi się przestępczością gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i wspólnie zatrzymali oszusta.

arimr, cba, Centralne Biuro Antykorupcyjne, wyłudzanie dopłat z arimr

Członkowie grupy producenckiej oszukali ARiMR na wiele milionów

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało osiem osób, działających w rolniczej grupie producenckiej podejrzewanej o wyłudzenia środków z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji...

"Mężczyzna podejrzany jest o dokonywanie oszustw na szkodę rolników w powiatach kolneńskim i łomżyńskim. Działalność przestępczą na Podlasiu rozpoczął w ostatnim kwartale ubiegłego roku. Odwiedzał właścicieli gospodarstw pod pretekstem skupu bydła. Za zwierzęta oferował dobre ceny z odroczonym terminem płatności. Skuszeni atrakcyjną finansowo propozycją rolnicy przystępowali do transakcji i odbierali faktury za sprzedane bydło. Do chwili obecnej żaden z nich nie otrzymał pieniędzy" - opisuje Komenda Powiatowa Policji w Kolnie.

Według ustaleń śledczych 23-latek oszukał swoje ofiary na ponad 170 tys. zł.

Usłyszał 10 zarzutów, w tym 6 dotyczyło popełnienia oszustwa, a 4 nielegalnego transportu zwierząt bez spełnienia wymagań weterynaryjnych.

"Przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Policjanci ustalają kolejnych pokrzywdzonych w tej sprawie. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Za przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności" - podsumowują kolneńscy policjanci.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu