Nie będzie oklejania folią reklamową okien pociągów

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
21-05-2017,8:30 Aktualizacja: 21-05-2017,10:15
A A A

Zakaz oklejania folią reklamową okien i drzwi zewnętrznych wagonów kolejowych wejdzie w życie 11 czerwca tego roku. Od tej daty nie będzie wolno jej używać - poinformował Urząd Transportu Kolejowego (UTK) w komunikacie.

Jak informuje urząd, wprowadzenie zakazu ma na celu zapewnienie pasażerom bezpieczeństwa i większego komfortu podróży.

Jak informuje UTK, rozporządzenie zmienia dotychczas istniejące przepisy.

pociąg, transport, kolej, Jedwabny Szlak, Chiny, Ukraina, Rosja, handel, biznes, eksport

Ukraina uruchamia pociąg, który ominie Rosję i dotrze do Chin

Z ukraińskiego portu w Illicziwsku nad Morzem Czarnym wyruszył w piątek pierwszy, testowy pociąg kontenerowy, który z ominięciem Rosji ma dotrzeć do granicy między Kazachstanem a Chinami. Pokona trasę, którą władze w Kijowie nazwały...
Wprowadza zakaz umieszczania na wagonach i pojazdach kolejowych dodatkowych napisów lub innych informacji reklamowych, w szczególności folii oklejającej szyby w oknach i drzwiach pojazdów.

Zdaniem prezesa UTK oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej umieszczanie folii lub jakiegokolwiek innego tworzywa na oknach lub drzwiach zewnętrznych może sprowadzać realne zagrożenie dla zdrowia i życia podróżnych.

Podczas akcji ratunkowej folia może utrudnić strażakom rozbicie szyb i dotarcie do poszkodowanych. Dodatkowo obecność folii może utrudniać ekipie ratowniczej prowadzącej rozpoznanie, czy w wagonach nadal znajdują się pasażerowie.

Rozporządzenie zmienia też niektóre zasady oznaczeń wagonów pasażerskich. Przedstawiono w nim wzory tablic zewnętrznych oraz zasady używania tablic wewnętrznych oraz elektronicznych.

Inicjatywę zmiany przepisów podjął w październiku 2015 r. prezes UTK.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu