Nawozowy gigant ostrzega przed oszustami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
12-12-2019,15:05 Aktualizacja: 12-12-2019,15:11
A A A

Grupa Azoty ostrzega kontrahentów i klientów przed próbami wyłudzenia płatności. Oszuści, podszywając się pod pracowników koncernu, wysyłają informacje o zmianie numeru konta bankowego oraz fałszywe faktury.

Takie próby oszustw skłoniły giganta rynkowego, specjalizującego się m.in. w produkcji szeroko wykorzystywanych przez polskich rolników nawozów mineralnych, do wydania komunikatu z ostrzeżeniem.

arimr ostrzega przed oszustami, niebezpieczne maile, krus, arimr

Oszuści podszywają się pod urzędników. ARiMR ostrzega rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przestrzega przed oszustami podszywającymi się pod jej pracowników. Chodzi o e-maile, przez które można wpaść w kłopoty. Do agencji zgłosiły się osoby, które otrzymały takie...

"Atakujący uwiarygadniają się, podszywając się pod pracowników Grupy Azoty, z którymi dotychczas była prowadzona korespondencja elektroniczna. W tym celu wysyłają maile z adresów domen podobnych do zarejestrowanej przez Grupę Azoty, co oznacza, że w adresie nadawcy zamiast @grupaazoty.com może być np. @grupaazotys.com" - wskazuje przedsiębiorstwo.

Wszystkie zabiegi mają na celu wyciągnięcie i kradzież pieniędzy. W związku z tym Grupa Azoty prosi o dodatkową weryfikację (uważne czytanie) adresu e-mail nadawcy wiadomości pochodzącej od jej pracowników oraz zwracanie uwagi na jakość i poprawność (np. czy numer konta bankowego jest właściwy) dokumentów przesyłanych jako załączniki w korespondencji e-mailowej.

"W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z odpowiednią jednostką biznesową w celu potwierdzenia prawdziwości maila" - zaapelowano w komunikacie.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie ostrzeżenia przed oszustami wydały Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
 

Poleć
Udostępnij