Nastolatek ranił siekierą i nożem gospodarza oraz jego żonę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
23-04-2020,15:00 Aktualizacja: 23-04-2020,15:05
A A A

Zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa usłyszał 19-latek, który zaatakował nożem i siekierą wykonującego prace gospodarskie wujka i ciotkę. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku (woj. mazowieckie) odebrali zgłoszenie dotyczące ataku siekierą i ugodzenia nożem mężczyzny oraz kobiety.


atak na policjantów, gmina Gielniów, przysucha, aneta wilk

Traktorem chciał przejechać policjantów. Potem sięgnął po siekierę

Krewki 74-latek trafił na dwa miesiące do aresztu po tym, jak chciał rozjechać ciągnikiem rolniczym interweniujących policjantów, a potem zamachnął się na nich siekierą. Do zdarzenia doszło w powiecie przysuskim na Mazowszu. A zaczęło się od...

- 19-latek bez powodu zaatakował wuja wykonującego prace w gospodarstwie, zadając mu kilka ciosów nożem. Kiedy z domu wyszła żona rannego mężczyzny, agresor rzucił się na nią, zadając jej ciosy siekierą. Obezwładniły go osoby postronne, które słysząc krzyki, przybiegły z pomocą. Małżonkowie z rozległymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitali - relacjonuje asp. Andrzej Stolarek z lipskiej KPP.

Przybyli na miejsce policjanci przewieźli 19-latka na komendę.

Prowadzący śledztwo prokurator postawił mu zarzut podwójnego usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu młodzieniec został tymczasowo aresztowany.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą niż 8 lat, do 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj