Narkotyki w traktorze. Nerwy zdradziły kierowcę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-11-2020,10:00 Aktualizacja: 20-11-2020,10:03
A A A

Nerwowa reakcja traktorzysty na widok policyjnego patrolu skłoniła funkcjonariuszy do kontroli. Okazało się, że miał marihuanę. Stróże prawa rozliczyli też innego kierowcę ciągnika za przewóz osób na błotnikach.

Mundurowi z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zwrócili uwagę na ciągnik rolniczy na terenie wrocławskiego Kleczkowa.

gmina adamów, marihuana, kmp w zamościu, Dorota Krukowska-Bubiło

Narkotyki w pryzmie obornika

Ponad 370 dilerskich porcji marihuany można było wykonać z zasobów, które 19-latek z gminy Adamów (woj. lubelskie) ukrył na podwórku w pryzmie obornika. Będzie odpowiadał przed sądem. Podejrzenia, że nastolatek w miejscu...

W pojeździe na trzebnickich tablicach rejestracyjnych siedział 33-letni mężczyzna, który zaczął się dość nerwowo zachowywać na widok patrolu.

- Policjanci dostrzegli, że chowa coś do kieszeni, więc postanowili przeprowadzić kontrolę traktora i kierowcy. Intuicja ich nie myliła, kierujący miał w kieszeni kilkanaście porcji marihuany, spakowanych w foliowym zawiniątku. Przyznał, że narkotyki należą do niego. W związku z tym, że naruszył przepisu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii został zatrzymany, a ciągnik przekazany innej osobie - relacjonuje sierż. szt. Dariusz Rajski z wrocławskiej KMP.

35-latek trafił na najbliższy komisariat, gdzie zabezpieczoną marihuanę dokładnie zważono i wykonano test.

- Okazało się, że w zawiniątku jest kilkanaście porcji narkotyku. Mężczyzna będzie teraz musiał z posiadanych przez siebie substancji wytłumaczyć się przed sądem - dodaje Dariusz Rajski.

Ciągnik rolniczy do kontroli zatrzymali również funkcjonariusze z "drogówki" w miejscowości Mroczków (pow. skarżyski, woj. świętokrzyskie). Kierujący 58-latek przewoził jeszcze dwie osoby, które siedziały na błotnikach pojazdu.

- Z uwagi na rażące naruszenie przepisów kodeksu drogowego mężczyzna stracił prawo jazdy. Został także ukarany mandatem - informuje asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej Komendy Powiatowej Policji.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj