Nakręć film i wygraj nagrody. Ruszył konkurs "Świat się kręci wokół wsi”

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-05-2021,8:00 Aktualizacja: 28-05-2021,10:05
A A A

Ministerstwo rolnictwa ogłosiło konkurs filmowy dla młodych mieszkańców obszarów wiejskich. Filmy mają opowiadać o życiu na wsi. Prace przyjmowane będą do 6 września, a najlepsze zostaną nagrodzone.

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 16-40 lat i podzielony na dwie grupy. Kategoria I przeznaczona jest dla mieszkańców wsi od 16 do 25 lat. Kręcone przez nich filmy mają pokazać wieś widzianą z perspektywy młodego człowieka, przedstawioną jako miejsce do życia i rozwoju zawodowego.

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, innowacje w rolnictwie, rozwój obszarów wiejskich

Wymyśliłeś i wdrożyłeś coś w gospodarstwie? Zgarnij nagrodę

Wielu rolników, szukając ułatwień w codziennej pracy czy oszczędności, opracowuje i wdraża swoje "wynalazki" w gospodarstwach. Teraz mogą zgarnąć za ich pokazanie nawet 6 tys. złotych. Wystarczy wziąć udział w ogólnokrajowym...

"Podziel się swoimi planami na przyszłość, opowiedz, jak widzisz siebie na wsi za kilka lat" - zachęca resort.

Z kolei rolnicy do 40 lat w swoich produkcjach powinni opowiedzieć o osiągnięciach i determinacji w rozwijaniu gospodarstwa oraz poprawie jego konkurencyjności na rynku, z wykorzystaniem środków unijnych.

Na najlepsze prace czekają nagrody pieniężne i wyróżnienia.

"Celem konkursu ogłoszonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudę jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku polskiej wsi i zawodu rolnika. Dzięki tej inicjatywie przekonamy się, że życie na wsi ma wiele pozytywnych aspektów, a rolnik to człowiek wszechstronny, który buduje swój potencjał dzięki pracy i efektywnemu wykorzystaniu środków unijnych" - czytamy w komunikacie resortu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj