Na terenie dawnej cukrowni powstaną "mieszkania plus"

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-12-2020,13:05 Aktualizacja: 21-12-2020,13:10
A A A

Spółka PFR Nieruchomości kupiła od Krajowej Spółki Cukrowej S.A. teren po byłej Cukrowni Lublin. Ma tam wybudować przystępne cenowo mieszkania na wynajem w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.

Będąca przedmiotem transakcji ok. 1,5-hektarowa działka znajduje się przy ul. Krochmalnej. Wykorzystywana była przez Cukrownię Lublin, która została uruchomiona w 1895 roku i pierwotnie obejmowała teren 36 hektarów.

krajowa spółka cukrowa, ksc, jacek sasin, krzysztof kowa, sektor rolno-spożywczy

KSC podpisuje umowę. Kolejny krok do konsolidacji spółek

Zarząd Krajowej Spółki Cukrowej podpisał umowę z KPMG Advisory o świadczenie usług doradczych. Umowa zakłada przygotowanie m.in. strategii konsolidacji spółek Skarbu Państwa prowadzących działalność w sektorze rolno-spożywczym....

Zakład zamknięto w 2010 roku, w wyniku restrukturyzacji przemysłu cukrowniczego w Polsce. Natomiast od 2015 roku plac pocukrowniczy wynajmowały ośrodki szkolenia kierowców.

Na podstawie przyjętego przez Radę Miasta Lublina w 2018 roku planu zagospodarowania przestrzennego nieruchomość przeznaczono pod budownictwo wielorodzinne. Po sprzedaży będzie na niej zrealizowana inwestycja mieszkaniowa złożona z dwóch budynków, które pomieszczą 220 tzw. Mieszkań Plus.

- Działka, którą sprzedajemy w Lublinie, przez pokolenia służyła mieszkańcom miasta. Cukrownia Lublin zapewniała prestiżowe zatrudnienie, rozwijała lokalną gospodarkę, łączyła ludzi, a nawet pokolenia. Budowa w tym miejscu nowego osiedla mieszkaniowego, chociaż jest dla nas przede wszystkim decyzją biznesową, ma jednak wciąż służyć mieszkańcom i dawać im miejsce do życia na godnym poziomie - podkreślił Zdzisław Salus, członek Zarządu KSC S.A. odpowiedzialny za obszar techniczny i zarządzania nieruchomościami.

"W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, którą realizuje spółka PFR Nieruchomości, w budowie jest obecnie ponad 2 tysiące mieszkań w takich lokalizacjach jak Katowice, Kraków, Dębica, Radom, Mińsk Mazowiecki, Zamość, Łowicz, Świdnik i Toruń. Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt" - czytamy z kolei w komunikacie KSC.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!