Na Kujawach i Pomorzu przebudują sto kilometrów dróg

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
12-09-2016,10:10 Aktualizacja: 12-09-2016,10:41
A A A

Wkrótce ruszą pierwsze duże inwestycje na drogach wojewódzkich Kujaw i Pomorza finansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Zarząd województwa podjął decyzję o ogłoszeniu przetargów na wybór wykonawców prac na pięciu trasach: ze Żnina do granicy województwa (nr 251), z Lipna do granicy województwa (nr 559), ze Stolna do Wąbrzeźna (nr 548), z Brześcia do Kowala (nr 265) oraz na dwóch odcinkach drogi Tuchola-Świecie (nr 240). Przebudowa obejmie odcinki o łącznej długości 100 kilometrów.  

jerzy szmit, budowa dróg, drogi, autostrady, ministerstwo infrastruktury i budownictwa, sejm

Miliardy złotych pójdą na budowę dróg

Łączna wartość inwestycji drogowych - budowanych obecnie autostrad i dróg ekspresowych - to ponad 51 mld zł. Z kolei wartość nierozstrzygniętych jeszcze przetargów to blisko 30 mld zł - poinformował w Sejmie Jerzy Szmit, wiceminister...

Długość sieci dróg wojewódzkich na Kujawach i Pomorzu to 1730 kilometrów. Duża część tras - wraz z jezdniami, skrzyżowaniami, chodnikami i inną infrastrukturą - przeszła już gruntowną modernizację ze środków z budżetu województwa oraz wsparcia, którym UMWK-P dysponował w poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

- W latach 2007-15 na budowę dróg wojewódzkich przeznaczyliśmy pół miliarda złotych. Zmodernizowaliśmy 300 kilometrów tras, powstało też siedem obwodnic miast. W nowej perspektywie do roku 2023 na modernizację dróg zamierzamy przeznaczyć około 600 mln złotych. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego to 101 mln euro - mówi marszałek Piotr Całbecki, cytowany przez stronę urzędu marszałkowskiego.  

Drogi wojewódzkie będą modernizowane zgodnie z Kujawsko-Pomorskim Planem Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej. Dokument zakłada przebudowę tras o długości 351 kilometrów przy wykorzystaniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement