Na aukcjach Dni Konia Arabskiego wystawionych będzie 56 koni

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
03-06-2016,8:45 Aktualizacja: 03-06-2016,9:13
A A A

56 koni wystąpi na sierpniowych aukcjach podczas Dni Konia Arabskiego - poinformował Karol Tylenda, wiceprezes ANR. Jego zdaniem zyski ze sprzedaży powinny wynieść minimum 2 mln euro.

Wiktor Strobel, rzecznik prasowy Agencji Nieruchomości Rolnych powiedział, że na główne wydarzenie, Pride of Poland 2016, zostało wytypowanych 30 koni - 29 klaczy i 1 ogier. 12 koni pochodzi ze stadniny w Janowie Podlaskim, 11 ze stadniny w Michałowie, 3 ze stada ogierów w Białce, a 4 z hodowli prywatnych. Dodatkowo 16 koni ma zostać wystawionych na tzw. cichych aukcjach. Obecnie cały czas stadniny przyjmują potencjalnych kupców, którzy oglądają konie.

Dni Konia Arabskiego, pride of poland, janów podlaski, michałowo

ANR liczy na 2,5 miliona euro z Pride of Poland 2016

53 klacze i jeden ogier czystej krwi arabskiej zostały wybrane do aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Terminy nie są zagrożone, organizatorzy spodziewają się, że konie uda się sprzedać za sumy podobne do tych z lat ubiegłych, czyli 2,5-2,7...

Według Tylendy w aukcji wezmą udział 2-3 wybitne konie. Podkreślił, że szykują jeszcze jedną gwiazdę, jednak nie chciał zdradzać więcej szczegółów.

Podczas konferencji zaprezentowano katalog aukcyjny koni, którego nakład wyniesie tysiąc egzemplarzy. Katalog będzie zaprezentowany na pokazie koni arabskich w Menton pod Paryżem w czerwcu. Mają się tam pojawić zaproszeni przez organizatorów przedstawiciele polskiej ambasady i polskich stadnin.

Informacje na temat aukcji w Janowie ukażą się także na okładce magazynu poświęconego koniom "Tutto Arabi" - wewnątrz magazynu znajdzie się folder aukcyjny. Foldery rozesłano także do hodowców w Stanach Zjednoczonych.

Tylenda powiedział, że zainteresowanie imprezą jest bardzo duże, m.in. ze strony Chińczycków. - Ta aukcja nie wypadnie gorzej niż w latach ubiegłych, a myślę, że te nasze poczynania spowodują, że będzie to kolejny sukces Janowa Podlaskiego i polskiej hodowli konia arabskiego - uważa wiceprezes ANR.

Wszystkie koszty związane z organizacją aukcji koni "Pride of Poland" i Dni Konia Arabskiego w Janowie mają zostać podliczone 30 dni po zakończeniu wydarzenia i zaprezentowane na konferencji prasowej.

Wiceszef agencji pytany był także o konkurs na prezesa stadniny w Janowie Podlaskim. Według niego w poniedziałek nastąpi otwarcie ofert na to stanowisko, a napłynęło 18 zgłoszeń. Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić do końca czerwca. Nowy prezes stadniny w Janowie Podlaskim będzie pełnił funkcję gospodarza podczas Dni Konia Arabskiego.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement