Młodzi ekolodzy powalczą o kolejny rekord

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
09-05-2018,12:50 Aktualizacja: 09-05-2018,13:04
A A A

Młodzi mieszkańcy Włocławka i okolicznych gmin z 14 szkół podstawowych oraz 17 przedszkoli dołączyli do 16. edycji ogólnopolskiego przedsięwzięcia pod nazwą "Drzewko za butelkę". 

Zadaniem uczestników akcji jest zebranie jak największej liczby butelek PET, które następnie trafią do recyklingu. "Ekologiczne zbiory" potrwają do 16 maja. Koordynatorem przedsięwzięcia we Włocławku jest już tradycyjnie Anwil.  

Konkurs plastyczny dla dzieci

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” wkracza w etap centralny, w ramach którego Centralna Komisja Konkursowa oceni prace zgłoszone  przez...

"Drzewko za butelkę" to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2003 roku przez firmy chemiczne, które uczestniczą w międzynarodowym programie "Odpowiedzialność i Troska". Inicjatywa polega na wymianie zużytych butelek PET na sadzonki drzew i krzewów.

W całej Polsce, podczas dotychczasowych edycji akcji zebrano łącznie prawie 26 milionów butelek, z których co piątą przekazały włocławskie placówki oświatowe. I co cieszy w mieście przybywa małych ekologów.

O sukcesie akcji świadczy ponadto efektywność zbiorów. Przed rokiem dzieci z 30 placówek zebrały 627 569 butelek, czyli aż o 24 205 więcej niż rok wcześniej. O tym, czy padnie kolejny rekord dowiemy się 12 czerwca podczas finału akcji.

Wszystkie placówki uczestniczące w konkursie otrzymają sadzonki drzew i krzewów oraz dyplomy, a te, których uczniowie zbiorą najwięcej butelek, nagrody dodatkowe. Upominki trafią również do najaktywniejszych małych ekologów.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!