Minister zapewnia. Polska wieś będzie nowoczesna i bezpieczna

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Karolina Kropiwiec PAP, (zl) | redakcja@agropolska.pl
17-09-2021,13:00 Aktualizacja: 17-09-2021,12:56
A A A

Polska wieś będzie nowoczesna, będzie bezpieczna, ale jednocześnie pozostanie bastionem wartości, takich jak tradycja, kultura, rodzina, wiara i patriotyzm - mówił w czwartek w Sejmie minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.

Sejm w czwartek późnym wieczorem debatował nad wnioskiem PSL o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa resortu rolnictwa. Pod wnioskiem podpisali się także posłowie Lewicy.

Puda w dyskusji wskazywał, że rząd spełnia postulaty rolników i organizacji rolniczych, m.in. te dotyczące zbywania gospodarstwa przy przejściu na emeryturę. "W proponowanej ustawie o rodzinnych gospodarstwach rolnych zostanie zniesiony obowiązek zaprzestania prowadzenia działalności rolniczej w zamian za emeryturę" - podkreślił minister.

premier, sejm, mateusz morawiecki

Premier: rolnicy pamiętają, kto był grabarzem polskiego rolnictwa

Rolnicy doskonale pamiętają tego, kto jest grabarzem polskiego rolnictwa, polskiej transformacji, pamiętają pana Leszka Balcerowicza; Boże broń przed Balcerowiczem, Boże broń przed powrotem waszych rządów na wieś - mówił w...
Przypomniał, że od 6 października do 14 września tego roku Rada Ministrów przyjęła 9 projektów ustaw i 38 rozporządzeń. "Ja, jako minister rolnictwa i rozwoju si podpisałem 117 rozporządzeń" - wyliczał.

Puda mówił też o "rekordowym wzroście wydatków na rolnictwo, na rozwój wsi, na rynki rolne, na rybołówstwo, na KRUS".

"Polska wieś będzie nowoczesna, będzie bezpieczna, ale jednocześnie pozostanie bastionem wartości, takich jak tradycja, kultura, rodzina, wiara i patriotyzm. Służyć temu będą projekty zawarte w Polskim Ładzie dla wsi, które niedługo ogłosimy. Służą temu inicjatywy zawarte w programie PiS. Budżet Polskiego Ładu dla wsi i rolnictwa w 2030 r uwzględnia założenie, że średnio roczne nakłady, które będziemy ponosić na inicjatywy Polskiego Ładu będą wynosiły 72,4 mld zł" - wskazał. Dodał, że do tego dojdą także środki europejskie.

Minister zwrócił się też do lidera ludowców, Władysława Kosiniaka-Kamysza. "Pan przewodniczący Kosiniak-Kamysz ostatnio o interesy walczy na Twitterze, a rolników widuje tylko na Youtubie. Panie prezesie, w domu może pan jest odważny jak tygrysek, ale w polityce okazał pan się zwykłym strachliwym prosiaczkiem" - powiedział.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement