Minister rolnictwa odwołał zastępcę głównego lekarza weterynarii

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
14-12-2018,15:05 Aktualizacja: 14-12-2018,15:22
A A A

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwołał ze stanowiska zastępcę głównego lekarza weterynarii ds. zdrowia zwierząt oraz ds. Unii Europejskiej i współpracy z zagranicą Krzysztofa Jażdżewskiego.

Szef resortu zapowiadał podczas rozmów ze strajkującymi na autostradzie A2 rolnikami, że przyjrzy się okolicznościom wydania zgody na import tuczników z Litwy z terenów objętych ograniczeniami w związku z wystąpieniem tam afrykańskiego pomoru świń.

ASF, afrykański pomór świń, protest rolników, Jan Krzysztof Ardanowski

Będą zwolnienia za zgodę na import świń z Litwy

Osoba, która zgodziła się na import tuczników z Litwy z tzw. strefy czerwonej będzie zwolniona - zapowiedział w środę podczas rozmów z protestującymi rolnikami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Tzw. strefa czerwona...

Ardanowski zapewniał protestujących rolników, że wyciągnie konsekwencje w stosunku do osób, które wydały decyzję dotyczącą importu tych zwierząt.

- Osoba, która zgodziła się na import tuczników z Litwy z tzw. strefy czerwonej będzie zwolniona - zapowiedział w środę 12 grudnia podczas rozmów z protestującymi rolnikami.

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował dzisiaj (14 grudnia) za pośrednictwem swojej strony internetowej, że zastępca głównego lekarza weterynarii Krzysztof Jażdżewski stracił swoje stanowisko. 

Dr Krzysztof Jażdżewski pełnił funkcję głównego lekarza weterynarii w latach 2004-2006. Od tego momentu aż do 14 grudnia 2018 roku był on zastępca GLW.

  • Informacje dotyczące afrykańskiego pomoru świń oraz tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj