Minister Puda zaskakuje: stop zielonej ideologii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
20-05-2021,13:10 Aktualizacja: 20-05-2021,13:15
A A A

Kolejne starcie europosłanki Sylwii Spurek z Grzegorzem Pudą, ministrem rolnictwa. Tym razem szef resortu wyraźne zadeklarował: stop zielonej ideologii.

Spurek przypomniała na Twitterze, że 3 miesiące temu ogłosiła swoją propozycję tzw. "5 dla branży roślinnej". W jej ramach przepisy miałyby zakazywać reklamy mięsa, mleka, jaj, zlikwidować fundusze promocji tych produktów oraz powołać do życia fundusze promocji weganizmu.

Krajowy fundusz odbudowy, agrounia, Sylwia Spurek, Jan Krzysztof Ardanowski

AGROunia: 40 procent środków na wieś. Spurek: to sensowne, ale…

Nie 1, a 40 procent środków z Krajowego Funduszu Odbudowy powinno trafić na wieś i rolnictwo - postuluje AGROunia. Na ten temat wypowiedzieli się też m.in. europosłanka Sylwia Spurek i Jan Krzysztof Ardanowski, były minister rolnictwa....

"Wciąż mam nadzieję, że spełnią się koszmary Grzegorza Pudy i moja zielona ‘ideologia’ namiesza w głowach młodzieży i położy kres mięsnemu lobby" - zaczepiła ministra europosłanka.

"Swoją zieloną ideologię Sylwia Spurek określa jako KOSZMAR. Pani europoseł, to zaskakujące, ale w tym przypadku całkowicie się z Panią zgadzam" - odparł twardo Puda, okraszając post hasztagiem #StopZielonaIdeologia.

"Koszmar przeżywają zwierzęta zamknięte w klatkach i zabijane w rzeźni, a także mieszkańcy/nki okolic ferm. Liczyłam i nadal liczę na poważną debatę z Panem nt. moich propozycji. Proszę się nie bać, odwagi!" - zaapelowała Spurek.

Postawa szefa resortu rolnictwa dowodzi chyba zmiany frontu. Jeszcze jako poseł liderował w postulowaniu wprowadzenia do obiegu prawnego osławionej już piątki dla zwierząt, oprotestowanej (wydaje się skutecznie) przez rolników.

Później jednak m.in. ścierał się z kontrowersyjną europosłanką, wskazując, że jej wpisy należy traktować podobnie jak te ze strony tzw. płaskoziemców, a koncepcje lewicowe eliminacji produktów zwierzęcych z diety człowieka są elementem ideologii, która staje się modna na Zachodzie.

Zaproszenie na wegański obiad odrzucił, podkreślając, że uwielbia wszystkie potrawy mięsne, krwiste steki, wątróbkę, z jednoczesnym zaproszeniem na pyszny gulasz z dodatkiem warzyw.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu