Minister czuje się dobrze i pracuje zdalnie

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-03-2020,12:30 Aktualizacja: 23-03-2020,12:36
A A A

- Wykorzystuję kwarantannę i pracuję zdalnie nad różnymi zmianami w rolnictwie - powiedział w poniedziałek Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Dodał, że nie ma temperatury i czuję się dobrze.

Od piątku członkowie kierownictwa Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi wykonują swoje obowiązki zdalnie, w związku z objęciem ich kwarantanną po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem podsekretarza stanu Ryszarda Kamińskiego.

koronawirus, michał dworczyk, jan krzysztof ardanowski, ministerstwo rolnictwa

Wiceminister rolnictwa zakażony, kierownictwo resortu poddane kwarantannie

W czwartek okazało się, że Ryszard Kamiński, jeden z wiceministrów rolnictwa jest zakażony koronawirusem. Całe kierownictwo Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało poddane kwarantannie. Poinformował o tym w piątek w TVP Info Michał...

- Nie czuję się chory, z wiceministrem Kamińskim byłem w jednym pomieszczeniu, ale nie witaliśmy się, siedzieliśmy w odległości kilku metrów. Ale takie są przepisy i muszę je bardzo restrykcyjnie przestrzegać - szef resortu rolnictwa.

Jak mówił Ardanowski, teraz bardziej intensywnie i koncepcyjnie pracuje niż w ministerstwie, gdzie jeszcze musi przyjmować interesantów, gdzie się cały czas coś dzieje i ktoś mnie odrywa.

- Teraz pracuję nad różnymi zmianami w rolnictwie, co należy poprawić, jakie wnioski wyciągnąć z koronawirusa, jakie rolnictwo wspierać, więc pracy nie brakuje, a technika w takiej sytuacji jest bardzo przydatna - powiedział polityk.

Małgorzata Książek, dyrektor departamentu komunikacji poinformowała, że minister Kamiński czuje się dobrze, ale nadal przebywa w izolacji. Jego stan zdrowia pozwala mu na pracę koncepcyjną.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj