Minister Ardanowski może liczyć na wsparcie szefów innych resortów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Więcławski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-07-2019,8:10 Aktualizacja: 09-07-2019,8:15
A A A

- Czuję duże wsparcie w rozwiązywaniu zadań na polskiej wsi ze strony szefów innych resortów - zapewnia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Dodał, że modernizacja dróg lokalnych jest dotrzymywaniem słowa przez rząd.

W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy podpisano umowy o dofinansowaniu zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Łączna wartość 34 zadań w tym województwie to 53 mln zł.

program dla wsi, stabilizacja rynku rolnego, obszary wiejskie, biogospodarka

Ardanowski: tylko PiS ma spójny i precyzyjny program dla wsi

- Tylko PiS ma spójny i precyzyjny program dla polskiej wsi, innego programu nie ma, a lepszego - nie było i nie będzie - zapewnia Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. - To program prowiejski, prospołeczny i prochłopski,...

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski stwierdził, że instrumenty wspierania budowy dróg stosowane przez rząd Zjednoczonej Prawicy pozwolą na lata zmienić sytuację drogową w województwie, zmienić na trwałe jakość transportu drogowego.

Minister Ardanowski wskazał, że Fundusz Dróg Samorządowych jest przykładem wiarygodności PiS.

- To przykład tego, że to co zapowiadamy, to robimy. Cechą szczególną formacji sprawującej od 4 lat władzę w Polsce jest dotrzymywanie słowa. Jakość życia na terenach wiejskich zależy od wielu czynników i działań podejmowanych przez różne resorty, nie tylko resort rolnictwa. Z dużym zadowoleniem przyjmuję to, że premier Mateusz Morawiecki w sposób bardzo odpowiedzialny podchodzi do terenów wiejskich - mówił szef resortu rolnictwa.

Dodał, że czuje silne wsparcie ze strony szefów innych resortów. - Bardzo liczę na dobrą współpracę z samorządowcami. Do wszystkich, bez względu na to czy popierają rząd PiS, zwracam się z prośbą o pomoc w rozpropagowaniu wszystkich działań, które na terenach wiejskich realizujemy - zaapelował Ardanowski.

Grupa Spożywcza, Tadeusz Romańczuk, wiceminister rolnictwa

W lipcu zostanie powołana Grupa Spożywcza

W lipcu formalnie zostanie powołana Grupa Spożywcza, której celem ma być wspieranie polskiego rolnictwa - wynika z wypowiedzi wiceministra rolnictwa Tadeusza Romańczuka. - W lipcu zostanie zorganizowane pierwsze spotkanie, gdzie formalnie...

Wskazał, że w sierpniu przyjmowane będą wnioski w ramach programu wapnowania gleb w Polsce, który dedykowany jest rolnikom przez ministra środowiska.

- Chciałbym abyście rozpropagowali wśród swoich rolników ten program, żeby jak najszybciej każdy, kto chce z niego skorzystać mógł złożyć wniosek. Tak, żeby wapno trafiło na pola już po żniwach - we wrześniu, październiku, bo w sposób naturalny to najlepszy okres na jego stosowanie - dodał .

Anna Gembicka, wiceminister inwestycji i rozwoju podkreśliła, że infrastruktura drogowa jest dla lokalnych społeczności, dla całego kraju tym, czym układ krwionośny dla organizmu.

- Rząd PiS walczy z wykluczeniem transportowym. To wiele działań - przede wszystkim zarysowanych w największym programie - Funduszu Dróg Samorządowych, w ramach którego do 2028 roku przeznaczymy 36 mld zł. O takiej skali wcześniej nikt nie myślał. To wielki krok naprzód. To nadrabianie zaniedbań z wielu lat - oceniła.

Przypomniała także, że przywracane będą połączenia autobusowe, co także pozwoli na walkę z wykluczeniem transportowym mieszkańców wsi.

- Podczas wielu spotkań z kołami gospodyń wiejskich głównym z poruszanych problemów było dotarcie do większych miejscowości. Ludzie chcą się dostać do szpitala, apteki, sklepu, a autobusów nie ma. Wyszliśmy oczekiwaniom ludzi w tej sprawie naprzeciw - podkreśliła Gembicka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj