Milion wyłudzony z agencji. Są koleni zatrzymani

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
29-08-2020,8:00 Aktualizacja: 28-08-2020,12:42
A A A

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby, które miały uczestniczyć w wyłudzeniu ponad miliona złotych unijnego dofinansowania z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA kontynuują - wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Krakowie - postępowanie dotyczące wyłudzenia poprzez nierzetelne dokumenty unijnej dotacji od małopolskiego oddziału ARiMR.

wyłudzenia, sprzęt rolniczy, gminy Tolkmicko, krzysztof nowacki

Sprzęt rolniczy zabezpieczony. To było wyłudzenie?

Policjanci z komendy miejskiej w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie) zabezpieczyli na terenie gminy Tolkmicko sprzęt rolniczy, za który nie płacono rat leasingowych. W ocenie śledczych doszło do wyłudzenia. Stróże prawa w tej sprawie...

W związku ze sprawą zatrzymali kolejne dwie osoby z kierownictwa nieistniejącej już Beskidzkiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw.

"Zatrzymani prezes i członek zarządu spółki usłyszeli w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie zarzuty obejmujące działanie na szkodę spółki, poświadczenie nieprawdy w dokumentach przedkładanych w ARiMR, dzięki którym uzyskano ponad 1 mln zł nienależnego dofinansowania na utworzenie grupy i prowadzenie działalności administracyjnej oraz usiłowanie wyłudzenia od jednej z firm ubezpieczeniowych odszkodowania przekraczającego 1,5 mln zł" - wymienia Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wykazał także wprowadzanie w błąd organów skarbowych poprzez nieprawidłowe sporządzanie deklaracji podatkowych.

"Zarzuty obejmują lata 2010-2013. Prokurator zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze" - wskazuje WKS CBA.

W ramach toczącego się postępowania status podejrzanych wcześniej uzyskało już 6 osób.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj