Miasteczko rolnicze przed kancelarią premiera? Senator nie wyklucza

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
12-02-2015,11:50 Aktualizacja: 12-02-2015,12:23
A A A
NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" zapowiedział na 19 lutego protest w Warszawie w związku ze złą sytuacją w rolnictwie. Szef związku Jerzy Chróścikowski podał, że protest zostanie wsparty przez pracowniczą Solidarność.
 
W poniedziałek oba związki informowały, że będą koordynować i współdziałać przy protestach związkowych.
 
Chróścikowski, który jest senatorem PiS, poinformował, że obradujące w środę prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "S" zdecydowało o zorganizowaniu ogólnokrajowego protestu "z udziałem ciągników" w regionach oraz w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów "z możliwością utworzenia miasteczka rolniczego".
 
- Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami, protest będzie wspierany przez Solidarność Pracowniczą - podał Chróścikowski. Zaznaczył, że jego związek również opuścił rozmowy z ministrem rolnictwa i nie wziął udziału w uzgodnieniach ani w pracach powołanych zespołów.
 
Solidarność RI domaga się też spotkania z premier Ewą Kopacz i "rozpoczęcia rzeczywistego, a nie pozorowanego dialogu rządu ze związkiem".
 
Rolnicy z RI "S" podjęli akcję protestacyjną 3 lutego. Prowadzą ją w formie "protestu kroczącego" w poszczególnych regionach kraju. Prezydium zdecydowało też o utrzymaniu tej formy akcji protestacyjnej.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj