Mężczyzna stracił dłoń w sieczkarni. Drugiemu maszyna pochwyciła nogę

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
19-11-2021,8:40 Aktualizacja: 19-11-2021,8:44
A A A

Kolejne drastycznie wyglądające zdarzenia podczas prac rolniczych odnotowały służby ratunkowe. Jednemu gospodarzowi w maszynie utkwiła ręka, drugiemu noga.

Mundurowi zostali wezwani do miejscowości Lisia Góra (powiat tarnowski, województwo małopolskie). Ze zgłoszenia wynikało, że ręka mężczyzny utknęła w sieczkarni.


wypaki na polach, wywrócony kombajn, Gardeja, powiat kwidzyński

Podkopywali grunt, by ratować kobietę z wywróconego kombajnu

Najpierw świadkowie zdarzenia, a potem strażacy i medycy ratowali kobietę, która uległa wypadkowi przy obsłudze maszyny do zbioru ziemniaków. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Kwidzynie...

Jak podaje portal tarnow.naszemiasto.pl, po przyjeździe na miejsce pierwszych jednostek okazało się, że ręka poszkodowanego rzeczywiście została wciągnięta przez maszynę i doszło do amputacji dłoni. Po uwolnieniu poszkodowany karetką trafił do szpitala.

Pod opiekę medyków trafił też 44-latek, który w Sapieżynie (pow. krotoszyński, woj. wielkopolskie) uległ wypadkowi podczas zbioru buraków z pola i załadunku mechanicznego na przyczepę rolniczą.

Prawdopodobnie doszło do zablokowania mechanizmu podającego w maszynie ciągniętej za traktorem, a mężczyzna próbował nogą przywrócić jego funkcjonalność. Kończyna została pochwycona. Uwolnili ją dopiero strażacy, a ratownicy medyczni na miejscu ocenili, że życiu poszkodowanego nie zagraża niebezpieczeństwo.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu