Makabryczny wypadek w sadzie. Rębak do drewna pochwycił rękę kobiety. Poszkodowana zmarła na miejscu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2024,9:25 Aktualizacja: 09-04-2024,22:04
A A A

Służby ratunkowe zostały zaalarmowane o niebezpiecznym zdarzeniu w sadzie. Niestety, 73-letnia kobieta, która uległa wypadkowi, zmarła na miejscu.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (5 kwietnia) w sadzie w obrębie miejscowości Piekary (pow. sandomierski, woj. świętokrzyskie). Trwały tam wówczas prace porządkowe z wykorzystaniem rębaka służącego do rozdrabniania drewna.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 73-letnia kobieta najprawdopodobniej zahaczyła ubraniem o element maszyny do rąbania gałęzi podczepionej do ciągnika - relacjonował na łamach „Ech Dnia” mł. asp. Maciej Ślusarczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

St. kpt. Marcin Bajur, oficer prasowy kieleckiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, przekazał Radiu Kielce, iż strażacy otrzymali zgłoszenie, że ręka kobiety została wciągnięta i amputowana przez maszynę. Kiedy dotarli na miejsce, swoje czynności wykonywali tam już ratownicy medyczni z karetki, a kobieta pozostawała nieprzytomna. Na pomoc przybyła też zadysponowana załoga śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, mimo wysiłków ratowników, życia poszkodowanej nie udało się uratować. Medycy stwierdzili jej zgon na miejscu.

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają teraz okoliczności i przyczyny wypadku.

Poleć
Udostępnij