Ludowcy wzywają ministra rolnictwa do interwencji w sprawie składek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Edyta Roś PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-02-2021,12:30 Aktualizacja: 23-02-2021,12:35
A A A

Wzywamy do natychmiastowego wycofania się ministerstwa rodziny z prac nad projektem, który podwyższa składki dla działalności okołorolniczej - powiedział Dariusz Klimczak, poseł PSL. Według niego, również minister rolnictwa powinien zażądać wycofania się z prac nad tym projektem.

Polityk ocenił na konferencji prasowej w Sejmie, że ZUS podał "szokujące" dane o seniorach pobierających "głodowe emerytury". - Dzisiaj takich osób jest ponad 300 tysięcy, a w 2015 roku było zaledwie 67 tysięcy - wskazał.

zmiany w KRUS, ubezpieczenie społeczne rolników, grzegorz puda, ministerstwo rolnictwa

Zmiany w KRUS? Puda: resort nie ma z tym nic wspólnego

Żaden projekt ustawy dotyczący zmian w ubezpieczeniu społecznym rolników nie wpłynął do resortu rolnictwa i ani ministerstwo ani KRUS nie uczestniczyły w roboczych pracach nad takim rozwiązaniem - przekazał w oświadczeniu Grzegorz Puda, szef...

Według niego, sytuacja polskich emerytów pogarsza się "w zdecydowany sposób". - Jeżeli dołożymy do tego wzrost cen, kosztów funkcjonowania gospodarstw domowych, to rząd powinien jak najszybciej szukać rozwiązania tej sytuacji - podkreślił Klimczak.

Jego zdaniem, takie rozwiązanie przedstawiła Koalicja Polska-PSL w postaci projektu Emerytura bez podatku. - Jeżeli ktoś dostaje emeryturę w wysokości około 1100 złotych dzięki rozwiązaniu - Emerytura bez podatku, dostanie dodatkowe 200 złotych miesięcznie. Więc widzimy, w jaki sposób można to porównać do tych świadczeń jednorazowych, które proponuje nam rząd PiS - powiedział Klimczak.

Według niego, tym powinien zająć się rząd, tym powinno zająć się ministerstwo rodziny, a nie kalkulowaniem i projektowaniem nowych świadczeń, wzrostu nowych składek m.in dla tych, którzy prowadzą działalność okołorolniczą".

- Wzywamy do całkowitego, natychmiastowego wycofania się z tych planów przez ministerstwo rodziny, a od ministra rolnictwa żądamy, żeby na posiedzeniu rządu zażądał wycofania się z prac ministerstwa rodziny na temat podwyższenia jakichkolwiek składek i obciążeń dla działalności okołorolniczej - podkreślił poseł ludowców.
 

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!