Leśnictwo i łowiectwo w nowym projekcie ustawy o działach

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-01-2021,10:35 Aktualizacja: 20-01-2021,11:42
A A A

Geologia, centrum administracyjne rządu oraz leśnictwo i łowiectwo, jako nowe wyodrębnione działy administracji rządowej zakłada projekt ustawy, który został opublikowany na stronach Kancelarii Sejmu.

Projekt ustawy został przyjęty przez rząd. W sprawie jego treści odbyły się w ubiegłym tygodniu konsultacje Andrzeja Dudy z premierem Mateuszem Morawieckim po tym, jak prezydent zawetował pierwotną ustawę. Prezydent informował wówczas o swoich wątpliwościach dotyczących m.in. nadzoru nad leśnictwem.

andrzej duda zawetował nowelizację ustawy, leśnictwo

Leśnictwo nie trafi pod skrzydła resortu rolnictwa. Jest weto prezydenta

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o działach administracji rządowej - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej. W środę prezydencki rzecznik Błażej Spychalski...

Nowy projekt zakłada wyodrębnienie nowych działów administracji rządowej: geologia, leśnictwo i łowiectwo oraz centrum administracyjnego rządu.

W stosunku do zawetowanej ustawy projekt nie zakłada przeniesienia podsekretarzy stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i ministerstwach do korpusu Służby Cywilnej.

Nie powstanie również Narodowe Centrum Sportu, które miało przejąć część obowiązków zlikwidowanego resortu sportu.

Dział leśnictwo i łowiectwo ma objąć takie sprawy jak: zachowanie, ochrona i powiększanie zasobów leśnych, gospodarka leśna, nasiennictwo w zakresie leśnego materiału rozmnożeniowego, ochrona lasów i gruntów leśnych, łowiectwo.

Zgodnie z ustawą minister właściwy do spraw leśnictwa i łowiectwa sprawowałby nadzór nad działalnością Państwowego Gospodarstwa Leśnego "Lasy Państwowe", Instytutem Badawczym Leśnictwa oraz działalnością Biura Nasiennictwa Leśnego w Warszawie.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj