Lekarz weterynarii stanie przed sądem. Akt oskarżenia wysłany

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
17-03-2019,13:00 Aktualizacja: 17-03-2019,13:55
A A A

Prokuratura Rejonowa w Parczewie wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko lekarzowi weterynarii Arturowi K., który w rozmowie z dziennikarzem tygodnika "Wspólnota" proponował podmianę próbki świńskiej krwi.

Dokument trafił do Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej. Lekarz oskarżony jest o niedopełnienie obowiązków i działanie na szkodę interesu publicznego - informuje portal 24wspolnota.pl

ASF, lubelskie, lekarz weterynarii badanie krwi, trzoda chlewna, świnie

Za to lekarz weterynarii będzie się tłumaczył przed prokuratorem

Zamiast do rolnika, lekarz weterynarii z Lubelszczyzny przez pomyłkę zadzwonił do dziennikarza i zapytał, czy ma podmienić próbkę krwi od świni z rejonu zagrożonego ASF. Gdy sprawa wyszła na jaw, lekarzem zainteresowała się policja i...

Dochodzenie trwało kilka miesięcy. Oskarżony odmówił składania wyjaśnień. Parczewska prokuratura przesłuchała rolników, u których lekarz weterynarii pobierał od świń krew do badań.

Przeanalizowano ponadto dokumenty związane z umową o świadczenie usług przez lekarza na rzecz Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Parczewie, a także okoliczności rozwiązania tej umowy.

Zeznania w tej sprawie złożył też redaktor "Wspólnoty", który stawi się w sądzie jako świadek.

Do tego bulwersującego zdarzenia doszło 10 września 2018 roku. Lekarz zadzwonił do dziennikarza przez pomyłkę, ponieważ ma identyczne nazwisko jak rolnik z miejscowości Piechy w gminie Podedwórze, z którym zamierzał skontaktować się.

- Mamy uwalnianie gminy w tej chwili z tej zapowietrzonej strefy i mam u pana krew pobrać. Podłożyć od kogoś, czy będziemy się szarpać? - pytał wówczas Artur K.
 

źródło: 24wspolnota.pl

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!