Kupuj świadomie produkt polski. Ta akcja ma wszystkim pomóc

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2020,13:10 Aktualizacja: 06-04-2020,13:17
A A A

- Rozpoczynamy akcję "Kupuj świadomie produkt polski" i apelujemy, by kupować polskie produkty. Wspiera to rozwój gospodarki, walkę z kryzysem, wspiera też naszych przedsiębiorców - przekonuje Andrzej Duda.

- Apelujemy do wszystkich, aby w czasie robienia zakupów zwracali uwagę na to, gdzie wyprodukowane jest to co kupują i aby starali się, mając do wyboru różne produkty, ze sklepowych półek wybierać te produkty, które zostały wyprodukowane w naszym kraju - dodał prezydent.

polska żywność, bezpieczeństwo żywnościowe, eksport żywności, jan krzysztof ardanowski

Wybierając polską żywność ratujemy gospodarstwa

- Nasza żywność jest jedną z najlepszych na świecie. Sięganie po nasze produkty to nie tylko kwestia tego, że chcemy dobrze i zdrowo się odżywiać, to jest podstawowe działanie wspierania gospodarki - podkreśla minister Jan Krzysztof Ardanowski....

Zapewnił jednocześnie, że nie musimy się martwić, czy żywność na polskim rynku będzie, gdyż jest dostępna.

Duda powiedział, że podczas rozmowy z ministrem rolnictwa dyskutowano, w jaki sposób ulżyć producentom rolnym, aby mieli możliwość sprzedaży produktów i towarów, które są wyprodukowane w kraju.

- Pamiętajmy o tym, że wszystko to, co polski rolnik sprzeda (....), wspiera polski rynek. To są pieniądze, które (...) wpływają także do budżetu państwa w formie podatków, to są pieniądze, które wpływają do jednostek samorządu terytorialnego - powiedział prezydent.

- Mówiliśmy z przedstawicielami branż, że chcielibyśmy, żeby po tym trudnym czasie, który jest wielką próbą dla nas wszystkich, z tego wyniknęło coś dobrego (...). Będzie to przyzwyczajenie do kupowania rodzimych produktów, do wspierania rodzimej gospodarki. Może się to też przełożyć na nasz sukces w przyszłości i mam nadzieję, że tak się stanie - wskazał Duda.

eksport żywności, ministerstwo rolnictwa, singapur, indonezja

Eksporterzy mogą sprawdzić, gdzie i jaka żywność jest poszukiwana

Polskie placówki dyplomatyczne informują o zainteresowaniu innych krajów dostawami produktów rolno-spożywczych. Ministerstwo rolnictwa uruchomiło zakładkę, gdzie można zobaczyć jaka żywność jest poszukiwana. "Na naszej...

Obecny na konferencji minister Jan Krzysztof Ardanowski również podkreślał, że kupowanie polskiej żywności służy rodzimemu rolnictwu i gospodarce.

Zwrócił uwagę, że przez pandemię koronawirusa zrywają się kanały dystrybucji żywności, coraz trudniej ją eksportować. Szef resortu mówił, że przedstawiciele najważniejszych branż produkujących żywność podczas wideokonferencji zwrócili uwagę, że elementem najważniejszym jest to, aby Polki i Polacy chcieli zwiększyć zakupy polskiej żywności.

- Tak jak polscy rolnicy, producenci żywności, czują się odpowiedzialni za wyżywienie nas Polaków, (...) tak chcą i proszą o to, aby polscy konsumenci, polskie społeczeństwo było solidarne z polskimi rolnikami - mówił szef resortu rolnictwa.

Jego zdaniem dzięki akcji "Kupuj świadomie produkt polski" możemy przekonywać konsumentów, że kupując krajową żywność dokonujemy nie tylko wyboru żywności dobrej i smacznej, ale jednocześnie wspieramy nasze rolnictwo.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement