Kupował konie, ale nie płacił. Jest akt oskarżenia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
01-07-2020,9:15 Aktualizacja: 01-07-2020,9:19
A A A

Skupujący konie 31-latek z Mazowsza miał uiszczać płatności w ciągu 14 dni, ale tego nie robił. W ten sposób oszukał 4 gospodarzy na łączną kwotę blisko 38 tys. złotych. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu.

Wszystko rozpoczęło się w maju 2018 roku, kiedy 31-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego na terenie gminy Jedwabno (pow. szczycieński, woj. warmińsko-mazurskie) miał oszukać pierwszego gospodarza.

branża mięsna, cbśp, rekrutacja pracowników, ubój zwierząt

Oszustwo na rekrutacji do zakładów mięsnych. Kwoty porażają

Kolejne 11 osób zatrzymali policjanci z CBŚP do sprawy wystawiania nierzetelnych faktur VAT na ogromną kwotę przy pośrednictwie w rekrutacji pracowników oraz podwykonawstwa w zakresie uboju, rozbioru i pakowania mięsa. Od blisko 4 lat...

"31-latek podpisał z pokrzywdzonym umowę kupna-sprzedaży dwóch koni, wystawił fakturę VAT, zobowiązując się do zapłaty należności w ciągu 14 dni. Jednak jak się szybko okazało, nie zamierzał dopełnić formalności" - informuje Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie.

Jak wykryli śledczy, taką metodę mężczyzna wykorzystał jeszcze trzykrotnie. Wprowadził w błąd hodowców z gmin Szczytno, Stawiguda i Janowo w woj. warmińsko-mazurskim.

"Śledczy ustalili właściwe dane i miejsce przebywania nieuczciwego handlarza koni. Oszukał on 4 mężczyzna na łączną kwotę blisko 38 tys. złotych. Usłyszał zarzuty i niebawem stanie przed sądem" - zapewniają stróże prawa ze Szczytna.

Zgodnie z Kodeksem karnym, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement