Króliki stłoczone w starej lodówce. 65-latek usłyszał zarzuty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
07-12-2020,8:45 Aktualizacja: 07-12-2020,8:48
A A A

Znęcanie się nad królikami zarzucają policjanci 65-letniemu mężczyźnie. Zwierzęta były w ich ocenie przetrzymywane w fatalnych warunkach i wymagały leczenia weterynaryjnego.

Funkcjonariusze z Komisariatu w Zdzieszowicach (pow. krapkowicki, woj. opolskie) uzyskali informację o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy dochodzi do znęcania się nad królikami.

hodowla i sprzedaż karpi, znęcanie się nad karpiami, Fundaca Noga w Łapę,  Karolina Kuszlewicz, E. Leclerc

Sąd wydał przełomowy wyrok w sprawie znęcania się nad karpiami

Po niemal 10 latach postępowania warszawski sąd wydał przełomowy wyrok w sprawie znęcania się nad karpiami. Trzech pracowników hipermarketu, w którym sprzedawano ryby w niehumanitarny sposób, zostało skazanych na kary więzienia...

Zwierzęta miały przebywać w złych warunkach bytowych, a ich stan zdrowia miał wymagać pomocy weterynaryjnej.

Jak wynikało z relacji osób, które powiadomiły stróżów prawa, stłoczone zwierzęta przetrzymywane były w starej lodówce i wózkach sklepowych, bez dostępu do wody i pokarmu.

"Kiedy policjanci potwierdzili tę informację, szybko ustalili, że opiekunem królików jest 65-letni mieszkaniec gminy Zdzieszowice. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad zwierzętami, do którego się przyznał. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia" - podaje Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach.

Króliki trafiły do bezpiecznych azyli dzięki pomocy przedstawicieli Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
 

Poleć
Udostępnij