Kradzież w ogródku. Nie uwierzysz, co upatrzyli sobie złodzieje

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-04-2021,13:05 Aktualizacja: 21-04-2021,13:07
A A A

Wyobraźnia złodziei nie zna granic. Świadczyć może o tym choćby próba kradzieży… 3,5-tonowego głazu z ogródka. Sprawców wystraszył sąsiad gospodarzy.

Według śledczych to było zaplanowane działanie. Pod jedną z posesji w gminie Niedźwiada (pow. lubartowski, woj. lubelskie) podjechało dwóch młodych mężczyzn.

kradzież gołębi, gmina Andrychów, powiat wadowicki

Ukradł gołębie za ponad 30 tysięcy złotych

5 lat więzienia grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzież 22 rasowych gołębi. Pokrzywdzeni hodowcy wycenili łącznie straty na 32 tysiące złotych. 6 cennych okazów wartych 14 tys. złotych, zniknęło z jednej z zagród na terenie...

Przybyli od razu dwoma pojazdami: audi i volkswagenem transporterem z podpiętą lawetą niskopodwoziową. Zamierzali ukraść z ogródka ważący 3,5 tony granitowy kamień ozdobny.

- Musieli nieźle się natrudzić, by monument przetransportować z ogródka, tym bardziej, że usytuowany był na betonowej płycie. Sprawcy przy pomocy wciągarki próbowali załadować głaz na lawetę - relacjonuje st. sierż. Jagoda Stanicka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

Prawdopodobnie mężczyźni zdołaliby wypatrzone trofeum wywieźć, gdyby nie czujny sąsiad okradanych, który spłoszył złodziei. Odjechali pozostawiając kamień.

- Mężczyzna powiadomił policjantów oraz właściciela posesji. Na podstawie informacji przekazanych przez świadka oraz pracy funkcjonariuszy sprawcy zostali ustaleni. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu lubartowskiego: 24-letni mieszkaniec gminy Serniki oraz 26-letni mieszkaniec gminy Niedźwiada. Obaj odpowiedzą przed sądem za usiłowanie kradzieży, za co grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5 - podsumowuje policjantka.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj