Kradzież na targach Agrotech. Pijanym zwiedzającym spodobał się lej

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-03-2019,17:50 Aktualizacja: 18-03-2019,18:47
A A A

Dwaj mężczyźni jak gdyby nigdy nic wymontowali sobie lej zasypowy z wystawy na targach Agrotech w Kielcach i próbowali go wynieść. Zamiast dalej oglądać ekspozycje, 32- i 39-latek zwiedzili policyjne cele.

To mieszkańcy województwa łódzkiego, którzy w minioną sobotę przybyli na rolniczą imprezę. Obiektem ich pożądania stał się lej zasypowy, eksponowany na jednym ze stoisk.

złodziej drobiu, kury, indyki, powiat opatowski, Agata Frejlich, KPP w Opatowie

Policjanci wytropili złodzieja drobiu

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu mieszkańcowi powiatu opatowskiego (woj. świętokrzyskie). Według policjantów, jest odpowiedzialny za włamanie do kurnika i kradzież drobiu. Skierowani na miejsce policjanci z opatowskiej...

Bezceremonialnie zabrali się do demontażu urządzenia z wystawy i - z nikim nie uzgadniając szczegółów ani nie płacąc - zabrali je, kierując się w stronę wyjścia. Na niosących lej mężczyzn zwrócili jednak uwagę pracownicy ochrony, którzy o sprawie powiadomili stróżów prawa z Komisariatu Policji II w Kielcach.

Jak się szybko okazało, to warte 800 zł urządzenie nawet nie było przeznaczone na sprzedaż. Stanowiło jedynie element ekspozycyjny.

"Być może powodem tego niedopatrzenia ze strony rabusiów był wypity wcześniej alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 32-latek miał w organizmie 1,5 promila, a starszy ze sprawców blisko 2 promile. To sprawiło, że mieszkańcy województwa łódzkiego zwiedzili nie tylko kieleckie targi, ale także policyjne cele" - wskazuje kielecka komenda miejska.

Zatrzymani będą opowiadać przed sądem. Za kradzież grozi im nawet do 5 lat więzienia.
 

Poleć
Udostępnij