KOWR zaprasza do "Bitwy Regionów". Odnajdują zapomniane smaki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: KOWR (em) | redakcja@agropolska.pl
12-03-2019,10:00 Aktualizacja: 12-03-2019,10:08
A A A

Do 31 marca można zgłaszać się do kolejnej edycji konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń Wiejskich. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

"Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje KGW przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa podkreśla, że to właśnie członkinie kół są prawdziwymi ambasadorkami kulinarnych tradycji regionów.

koło gospodyń wiejskich, jasionka, nagrody

Koła Gospodyń Wiejskich uhonorowane nagrodą im. Józefa Ślisza

Koła Gospodyń Wiejskich z Cikowic, Włościanek, Panienki, Sudołka, Świerczynka, Mokowa, Zielina, Zagórzan, Zastawia oraz Sieniawy zostały w sobotę podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce k. Rzeszowa uhonorowane nagrodą im....

Któż bowiem lepiej i z większą pasją od nich potrafi czerpać z bogactwa folkloru, sięgać po dawne receptury i odnajdywać zapomniane smaki.

W tegorocznej bitwie mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób, a konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa.

Drugi to przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. W decydującej rozgrywce najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu podczas Targów "Smaki Regionów" w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich, dane korespondencyjne, listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy z przepisem i opisem.

Warunkiem udziału w "Bitwie Regionów" jest zgłoszenie tylko jednego dania (zamieszczenie zdjęcia nie jest obowiązkowe). Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody.

Organizatorem wydarzenia jest KOWR, a patronat nad konkursem objęło ministerstwo rolnictwa.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement