Koreańczycy chcą importować nasze owoce i wieprzowinę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-06-2017,9:25 Aktualizacja: 28-06-2017,9:40
A A A

W Kaliszu odbyło się forum gospodarcze z okazji 15 lat współpracy Wielkopolski z południowokoreańskim regionem Chungcheongnam-do. Azjaci chcą importować nasze owoce i wieprzowinę.

Wielkopolska jest jedynym regionem, który ma oficjalnego partnera gospodarczego z Korei Południowej. - Mam nadzieję, że efektem tego spotkania będą kolejne nawiązane kontakty biznesowe i konkretna wymiana handlowa - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

owoce, warzywa, bronisze, ceny warzyw, ceny owoców, małgorzata skoczewska

Zbiory truskawek dobiegają końca. Owoce i warzywa są drogie

Truskawki, które pojawiły się na rynku później niż w poprzednich latach, powoli już się kończą. Mało jest w tym roku czereśni, które na rynku hurtowym w Broniszach sprzedawane są dosłownie "na pniu". Małgorzata...

Kilkudziesięcioosobowej delegacji koreańskiej, przybyłej na zaproszenie wicemarszałka, przewodniczył Seung-woog Heo, wicegubernator regionu Chungcheongnam-do. W forum uczestniczyli samorządowcy, lokalni przedsiębiorcy oraz rolnicy z południowej Wielkopolski. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim sektorowi rolno-spożywczemu.

- Forum dotyczy głównie współpracy w obszarach rolnictwa, branży spożywczej i mięsnej. Stąd partnerem tego forum jest również Wielkopolska Izba Rolnicza - powiedział Grabowski. Podkreślił, że koreańscy przedsiębiorcy są zainteresowani importowaniem m.in wielkopolskich owoców, ale też wieprzowiny.

W ramach jubileuszowej wizyty koreańska delegacja odwiedziła również kilka gospodarstw rolnych, wśród nich laureatów konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Goście z Azji zwiedzali Kalisz zabytkowym autobusem SAN, który zrobił na nich ogromne wrażenie.

Odwiedzili Rezerwat Archeologiczny na Zawodziu, gdzie kustosz pokazała im rekonstrukcję osady wczesnośredniowiecznej oraz dawne sposoby wytwarzania wełny owczej.

Na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym obejrzeli wystawę powstałą w ramach projektu "Mosty Sztuki", zwiedzili kaliski teatr oraz spacerowali po parku, gdzie smakowali andruty. Zobaczyli także Basztę Dorotkę, wystawę trąbek w Państwowej Szkole Muzycznej, pomnik Jana Pawła II oraz ratusz.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj