Kontrola przewozu truskawek pozytywna. Policjanci apelują ws. dzieci

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-07-2021,8:55 Aktualizacja: 12-07-2021,13:52
A A A

Choć powtarzane apele o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas letnich, wzmożonych prac polowych, mogą wydawać się już niektórym nużące, to – zwłaszcza jeśli dotyczą dzieci – warto je przyswajać.

Jak podkreślają stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach (woj. pomorskie), co roku podczas prac polowych dochodzi do groźnych wypadków, a niektóre z nich kończą się tragicznie. Dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci. Tymczasem bezpieczeństwo rolników i ich pociech zależy w dużej mierze od nich samych. Wystarczy pamiętać o ostrożności oraz o tym, aby sprzęt był sprawny technicznie, a ładunek odpowiednio zabezpieczony. 

"Dlatego dzielnicowi apelowali o rozwagę podczas wykonywanych prac i radzili jak uniknąć zagrożeń. Przeprowadzili również kontrolę ciągnika rolniczego, którego 5-letni kierowca przewoził ładunek truskawek. Tym razem kontrola nie wykazała nieprawidłowości" – "puszczają oko" w komunikacie kartuscy mundurowi.

bezpieczeństwo dzieci w gospodardtwach, grzegorz puda, Aleksandra Hadzik, krus

Dzieci sporo wiedzą, jak uniknąć zagrożenia w gospodarstwach

Rekordowa liczba 43,2 tys. prac plastycznych dzieci wpłynęła do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na konkurs na temat bezpieczeństwa na wsi. Finałowa gala XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi...

Jak jednak zastrzegają, dla części dzieci prace wykonywane w gospodarstwie są realnym i stałym obowiązkiem. Ale zawsze trzeba uwzględniać przy tym wiek pociechy.

"Zdarza się, że dzieci wchodzą na maszyny rolnicze, a to już krótka droga do nieszczęśliwego zdarzenia. Pamiętajmy, że prace polowe nie zwalniają nas od opieki nad dziećmi. Najmłodsi nie powinni pracować czy pomagać w okolicznościach, które mogą zagrażać ich życiu i zdrowiu. Chrońmy dzieci przed niebezpiecznymi zabawami przy maszynach rolniczych. Od naszej odpowiedzialności zależy życie innych" – uczulają funkcjonariusze z Kartuz.

Tym zagadnieniom poświęcony jest również spot pt. "Bezpiecznie na wsi", przygotowany w ramach wspólnej inicjatywy policjantów z Kutna (woj. łódzkie), tamtejszego starostwa powiatowego oraz urzędów gmin Dąbrowice, Strzelce oraz Krzyżan.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement