Konopie indyjskie uprawiał obok ziemniaków

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
24-08-2017,8:40 Aktualizacja: 24-08-2017,8:49
A A A

21-letni mieszkaniec Przysuchy (woj. mazowieckie) w przydomowym ogródku uprawiał konopie indyjskie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Za złamanie prawa odpowie przed sądem.

Przysuscy kryminalni weszli na jedną z posesji, gdzie według uzyskanych informacji prowadzona miała być uprawa konopi indyjskich.

W trakcie przeszukania w ogródku, pośród ziemniaków, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 5 roślin konopi, w różnym stadium wzrostu. Ponadto, zabezpieczyli również 22,5 gr marihuany.

marihuana, Przytyk, plantacja marihuany pod Radomiem, uprawa konopii indyjskich

Zamiast papryki, rolnicy uprawiali konopie indyjskie

Jedną z największych w tym roku plantacji marihuany zlikwidowali mazowieccy policjanci. W gminie Przytyk (powiat radomski), która jest uznawana za tzw. paprykowe zagłębie, w tunelach foliowych rosło łącznie 1448 krzewów konopi...
21-latkowi został przedstawiony zarzut wytwarzania i posiadania narkotyków. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Kilka dni wcześniej sierpeccy kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli blisko 100 krzewów konopi indyjskich oraz ponad kilogram suszu marihuany. Podejrzany, 27-letni mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających.

Policjanci z Sierpca na Mazowszu ustali miejsce, gdzie mogły być uprawiane duże ilości konopi indyjskich. Weszli na jedną z prywatnych posesji i znaleźli rosnące za budynkami gospodarczymi rośliny w różnych fazach wzrostu - od 40 do 150 cm wysokości. Posadzone były w doniczkach w specjalnie przygotowanym podłożu, a znajdujące się w pobliżu urządzenia oraz środki chemiczne do pielęgnacji i ochrony roślin wskazywały jednoznacznie na dozorowanie plantacji. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 92 krzewy.

konopie indyjskie, uprawa konopi, przestępczość, policja, plantacje konopi w lasach

Policja też ma żniwa. Likwiduje plantacje konopi

Na polach, w lasach, w ogródkach, a nawet w... rowach melioracyjnych policjanci likwidują nielegalne uprawy konopi z przeznaczeniem na wytwarzanie marihuany. Zjawisko to jest już prawdziwą plagą. Stróże prawa zajmujący się zwalczaniem...
Nie było to jedyne odkrycie mundurowych, gdyż na terenie posesji odnaleźli jeszcze w różnych miejscach torebki foliowe z zawartością ponad 0,5 kg suszu roślinnego marihuany oraz niewielką ilość amfetaminy .

Kryminalni rozpoczęli poszukiwania 27-letniego mężczyzny, który mógł mieć związek z uprawą i znalezionymi narkotykami.

Podejrzany, wiedząc już o odnalezieniu narkotyków dobrowolnie zgłosił się do prokuratury. Tam dowiedział się, że policjanci znaleźli kolejną porcję marihuany, ponad pół kilograma.

Zatrzymany do wyjaśnienia sierpczanin usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj