Koniec protestu na autostradzie. Rolnicy: gra się dopiero zaczyna

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-12-2018,16:35 Aktualizacja: 12-12-2018,17:06
A A A

Rozchodzimy się. Nie będziemy uprzykrzać życia kierowcom - powiedział w środę po południu lider ruchu AGROunia Michał Kołodziejczak. Rolnicy, którzy od rana blokowali autostradę A2 w okolicach Brwinowa, uniemożliwiając przejazd samochodów w kierunku Warszawy, zakończyli swój protest.

Pomimo zakończenia protestu na A2, na drodze wciąż występują utrudnienia ze względu na obecność na niej policji, wypisującej mandaty protestującym rolnikom - poinformowała GDDKiA.

ASF, afrykański pomór świń, protest rolników, Jan Krzysztof Ardanowski

Będą zwolnienia za zgodę na import świń z Litwy

Osoba, która zgodziła się na import tuczników z Litwy z tzw. strefy czerwonej będzie zwolniona - zapowiedział w środę podczas rozmów z protestującymi rolnikami minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Tzw. strefa czerwona...
Protestujący rolnicy domagali się m.in. odszkodowań za wybite świnie w związku z walką z wirusem ASF. Żądają audytu środków przekazywanych rolniczym organizacjom branżowym, a także chcą "uzdrowienia Izb Rolniczych".

- Gra się zaczyna. Nie damy sobą pomiatać. Zostały ustalone niektóre rzeczy. Bardzo wątpimy w rozwiązanie tych spraw po naszej myśli, ale pokazaliśmy ministrowi, że potrafimy, że polski rolnik potrafi razem zadziałać. W środę wszyscy koledzy odmówią przyjęcia mandatów - powiedział Kołodziejczak.

- Minister dał słowo, że będzie działał, będzie rozmawiał. (…) Obiecał, że wstawi się za nami u premiera, u ministra MSWiA i zobaczymy, ile są warte jego słowa - zaznaczył.

- Jestem rolnikiem, a nie urzędnikiem, jestem rolnikiem, który został ministrem rolnictwa po to, by te problemy rozwiązać - zapewniał w środę minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. - Prowadzę rozmowy ze wszystkimi grupami rolników, którzy chcą rozmawiać - dodał.

protest rolników, agrounia, mirosław maliszewski, psl, walka z asf w polsce

PSL: Ardanowski jest totalnie nieskuteczny i niewiarygodny

Politycy PSL zaapelowali do premiera Mateusza Morawieckiego i Jana Krzysztofa Ardanowskiego, ministra rolnictwa o podjęcie realnych działań w sprawie rolnictwa. Według nich szef resortu "jest totalnie nieskuteczny i niewiarygodny". Na...

Jak powiedział minister rolnictwa, przyjechał do protestujących na autostradzie A2 rolników na prośbę premiera Mateusza Morawieckiego. - Przyjechałem do was z propozycją porozumienia - powiedział.

Na autostradzie A2 na odcinku Łódź-Warszawa, na wysokości Brwinowa, od rana trwał protest kilkudziesięciu rolników z ruchu AGROunia, którzy zablokowali drogę.

Autostrada była zablokowana do godz. 15, kiedy to rolnicy zapowiedzieli koniec protestu. Podczas blokady samochody jadące w kierunku Warszawy kierowane były na objazd poprowadzony drogą serwisową, która została otwarta na MOP Brwinów.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu