Kołodziejczak zaprzeczył, aby Prawda miała być finansowana z Rosji

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Jakub Borowski PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-06-2019,12:55 Aktualizacja: 15-06-2019,15:17
A A A

Powstająca partia Prawda prowadzi rozmowy z różnymi partiami i ruchami, o koalicjach będzie można mówić po wyborach - powiedział lider nowej formacji i lider AGROunii Michał Kołodziejczak. Zaprzeczył, aby jego ugrupowanie miało być finansowane z Rosji.

W piątek Radio Zet poinformowało, że Kołodziejczak zakłada partię Prawda, która ma "walczyć o głosy nie tylko rolników, ale przede wszystkim ludzi pracujących", często pomijanych w polskiej polityce.

AGROunia skupia rolników i przedsiębiorców. W ostatnich miesiącach jej działacze wielokrotnie organizowali blokady dróg i ulic, także w Warszawie, gdzie wysypywali jabłka, protestując przeciw niskim cenom skupu niskim cenom ich skupu.

Michał Kołodziejczak wystartuje w wyborach. Zakłada partię Prawda

Lider AGROunii zdecydował się wejść w ogólnopolską politykę. Michał Kołodziejczak zakłada nowe ugrupowanie polityczne, którego celem jest start w wyborach parlamentarnych. "Polska polityka potrzebuje nowej jakości, nowych elit i...

W marcu w stolicy, Lublinie i Poznaniu zorganizowali też akcję rozdawania jabłek.

AGROunia postulowała podczas swoich protestów m.in. wprowadzenie embarga na rosyjski węgiel kamienny w odpowiedzi na wprowadzone przez Rosję ograniczenia w imporcie polskich owoców i warzyw. Domagała się również, aby w sieciach handlowych co najmniej połowa produktów pochodziła od polskich producentów rolnych

- Są ludzie, którzy chcą w Polsce wprowadzić wiele zmian i są oni i w mieście, i na wsi. Jasno deklarują swoje poparcie i chęć budowania nowego projektu - powiedział Kołodziejczak w sobotę w Radiu Zet. - Już dziś rozmawiamy z różnymi grupami - dodał.

- Mamy już pierwsze związki, pierwsze organizacje, które będziemy prezentować w kolejnych dniach, będą też pierwsze transfery (polityczne) - zapowiedział. Dodał, że są "tu ludzie z PSL, którzy tworzyli AGROunię, ale są też ludzie od (Pawła) Kukiza, którzy przestali wierzyć w jego niesamowitą skuteczność".

wybory, wybory do parlamentu europejskiego, polityka, PiS

Wieś dla PiS, czyli miażdżące wyniki wyborów do europarlamentu

Wstępne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego pokazują, że Prawo i Sprawiedliwość znokautowało polityczną konkurencję na obszarach wiejskich uzyskując blisko 60 proc. wszystkich głosów. Według sondażu Ipsos, na partię Jarosława...

Kołodziejczak poinformował, że rozmawiał z liderem Kukiz'15 Pawłem Kukizem, ale - jak dodał - do porozumienia nie doszło; prowadził tez rozmowy z PSL. "Ludzi z PSL zapraszamy" - zadeklarował.

Jak mówił, na spotkania przychodzili też przedsiębiorcy i pracownicy korporacji. Zapewnił, że ma "bardzo dobry kontakt z ruchami miejskimi". Pytany o PiS odparł, że "ich zainteresowanie naszymi sprawami było bardzo słabe".

Zastrzegł, że "o pewnego rodzaju koalicjach" będzie mówił po wyborach parlamentarnych. Pytany o finansowanie przez Rosję i skojarzenia nazwy partii z tytułem rosyjskiej, a wcześniej radzieckiej gazety, Kołodziejczak powiedział: "O finansowaniu z Rosji nawet nie będę się wypowiadać, bo jest to cios poniżej pasa, który niektórzy chcą wyprowadzić, i w pewien sposób zaszufladkować".

- Dziś myślimy wyłącznie o finansowaniu społecznym - powiedział, pytany o środki na działanie partii.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu