Kołodziejczak inwigilowany Pegasusem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
25-01-2022,20:40 Aktualizacja: 25-01-2022,20:50
A A A

Michał Kołodziejczak, lider AGROunii i pisarz Tomasz Szwejgiert, współautor książki o szefie MSWiA Mariuszu Kamińskim - to kolejne osoby inwigilowane przez system Pegasus.

Grupa Citizen Lab potwierdziła kolejne dwa przypadki użycia w Polsce tego systemu operacyjnego. "Z mojego telefonu przez kilka dni wyciekały dane z powodu zhakowania telefonu przez #pegasus. Tak w Polsce rząd @pisorgpl  walczy się opozycją i innym zdaniem" - napisał Kołodziejczak na Twiterze.

Michał Kołodziejczak, agrounia, protesty rolników, Sąd Rejonowy w Zgierzu

Kołodziejczak stanął przed sądem. Rolnicy protestowali w obronie lidera

Przed Sądem Rejonowym w Zgierzu (woj. łódzkie) stanął Michał Kołodziejczak, lider AGROunii oskarżony o to, że rok temu naruszył nietykalność policjanta. Do incydentu z udziałem szefa organizacji miało dojść podczas blokady ronda,...

"Teraz już wiem, że @pisorgpl nie cofnie się przed niczym by zachować władze. To jest wojna polityczna.
Oni mieli przez kilka dni wszystkie informacje o moim życiu w swoich pisowskich łapach. Nie ma usprawiedliwienia, to jest nieczysta gra!" - czytamy w kolejnym wpisie lidera organizacji.

Szef AGROunii doniesienia o inwigilowaniu przez Pegasusa skomentował również na antenie TVN24. - To dla mnie szokująca informacja. Kiedy się dowiedziałem o tym, że mój telefon był co najmniej kilka razy infekowany przez co najmniej kilka dni (...) to naprawdę mnie to zszokowało i pomyślałem sobie, że w Polsce nikt nie może dzisiaj prywatnie czuć się bezpiecznie - powiedział.

- Mam wrażenie, że Kaczyński był ze mną przy stole, był ze mną w konfesjonale, był ze mną w kościele, był ze mną w łóżku, przy łóżku, przy różnych rozmowach. I to w momencie kiedy byliśmy dla niego zagrożeniem - dodał Kołodziejczak.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement