Kolejny podpalacz zatrzymany. Mieszkańcy pomogli policjantom

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
31-03-2018,14:05 Aktualizacja: 31-03-2018,19:49
A A A

Sieradzka policja zatrzymała 30-letniego mężczyznę, który może mieć związek z ostatnimi podpaleniami na szkodę rolników w gminie Złoczew (woj. łódzkie).

Chodzi przede wszystkim o pożary balotów ze słomy oraz stodoły, do których doszło w okolicach wsi Potok i Nowa Wieś.

pożary gospodarstw, straż pożarna, pożary budynków gospodarczych, pożar kurnika, jarocin, ostróda, kielce

Kurnik i baloty w ogniu. Straty poszły w kilkaset tysięcy złotych

W Szyldaku w pobliżu Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) powstały ogromne straty w wyniku pożaru kurnika. Z kolei około 100 balotów słomy spaliło się w miejscowości Radlin pod Jarocinem (woj. wielkopolskie). Strażacy z Ostródy...

Zatrzymanie podejrzanego było wynikiem działań operacyjnych sieradzkich kryminalnych i policjantów ze Złoczewa, ale także pomocy lokalnej społeczności.

"Od początku policja postawiła na ścisłą współpracę z mieszkańcami. Zorganizowano między innymi debatę społeczną właśnie z nimi i lokalnymi władzami. Dzięki żmudnemu łączeniu poszczególnych wątków i informacji, kryminalni wytypowali mężczyznę, który może mieć związek z podpaleniami" - podała sieradzka komenda.

30-latek noc spędził w policyjnym areszcie, a następnego dnia uczestniczył w czynnościach procesowych (m.in. w wizji lokalnej). Jeśli jego przewinienia się potwierdzą, będzie mu grozić do 5 lat więzienia.

"Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna przyznał się do podpaleń. Jest mieszkańcem Potoka. Uchodził za spokojną osobę. Rolnicy zastanawiają się, dlaczego ich sąsiad podkładał ogień. Z jednej strony czują ulgę z wykrycia sprawcy pożarów. Z drugiej strony myślą o tym, co będzie, gdy wróci do domu" - czytamy na portalu naszemiasto.pl

Co ciekawe, w połowie marca sieradzcy stróże prawa ujęli dwóch młodych mieszkańców gminy Brzeźnio w wieku 17 i 19 lat. Obaj przyznali się do podpaleń w gospodarstwach rolnych.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj